شاخص کیفی هوا در شرق کشور به 500 واحد رسید

شاخص کیفی هوا در شرق کشور به 500 واحد رسید

به گزارش هم پیما، بر مبنای اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور، ظهر امروز شاخص کیفیت هوا در بعضی مناطق شرق کشور به ۵۰۰ واحد یعنی خطرناک برای تمام گروه ها رسید.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، اطلاعات این سامانه و داده های ایستگاه های هواشناسی زابل و زاهدان نشان داده است که عامل آلایندگی امروز، گردوخاک و ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون است.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۱ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوخاک حاصل شعاع دید افقی را در خیلی از شهر های استان کاهش داده است.
همزمان اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان داده است که شاخص کیفیت هوای زابل و زاهدان در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۱ ظهر امروز به ۵۰۰ واحد یعنی خطرناک برای تمام گروه ها رسیده است.
بر اساس راهنمای شاخص کیفیت هوای این سامانه، در شرایط خطرناک جوی افراد باید از فعالیتهای خارج از منزل خودداری ورزند.
داده های اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نشان داده است که روز گذشته وزش باد شدید در زابل به توفان گردوخاک تبدیل شد و شعاع دید افقی را به ۸۰۰ متر کم کرد.
بیشینه سرعت این توفان به ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت رسید و برخی مناطق شمالی و نوار شرقی استان را تحت تاثیر قرار داد.
پیش از این سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار سطح نارنجی، نسبت به وزش باد شدید و توفان گردوخاک در نوار شرق کشور اخطار داده بود و بعد از این اخطار روز گذشته اعلام نمود فعالیت ادارات و بانکها در پنج شهرستان شمال سیستان و بلوچستان در روز سه شنبه با ۲ ساعت تأخیر آغاز می شود.


منبع:

1403/04/13
09:43:28
5.0 / 5
176
تگهای خبر: بانك , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما