پرتاب ماهواره های استارلینک به مشکل برخورد

پرتاب ماهواره های استارلینک به مشکل برخورد

به گزارش هم پیما، گروه جدیدی از ماهواره های «استارلینک» شرکت «اسپیس ایکس» قرار بود روز پنجشنبه ۲۸ مارس از کالیفرنیا پرتاب شوند اما این پرتاب یک روز به تعویق افتاد.


به گزارش هم پیما، شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) پرتاب یک گروه دیگر از ماهواره های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خویش را به تعویق انداخته است.
به نقل از ایسنا، یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) حامل ۲۲ ماهواره استارلینک قرار بود روز پنجشنبه ۲۸ مارس از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ» در کالیفرنیا بلند شود اما اسپیس ایکس قبل از آغاز سوخت رسانی موشک، این تلاش را متوقف کرد. اسپیس ایکس حالا روز ۲۹ مارس ساعت ۱۰: ۳۰ شب به وقت منطقه زمانی شرقی را هدف قرار داده است.
اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، مرحله نخست فالکون ۹ حدود ۸.۵ دقیقه بعد از پرتاب برای یک فرود عمودی به زمین بازخواهد گشت تا روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین شرکت اسپیس ایکس در اقیانوس آرام فرود بیاید.
برپایه توضیحات مأموریت اسپیس ایکس، این پانزدهمین پرتاب و فرود برای این تقویت کننده ویژه خواهد بود.
مرحله بالایی فالکون ۹ به حمل کردن ۲۲ ماهواره استارلینک به سمت مدار پایین زمین ادامه خواهد داد تا آنها را حدود ۶۲ دقیقه بعد از پرتاب مستقر کند.
این پرتاب مجدد برنامه ریزی شده، سی امین پرواز فالکون ۹ در سال ۲۰۲۴ و بیستمین پروازی است که به ساخت شبکه ماهواره ای استارلینک اختصاص دارد. به قول «جاناتان مکداول»(Jonathan McDowell) اخترفیزیک دان و ردیاب ماهواره، اسپیس ایکس تا به امروز ۶۰۷۷ ماهواره استارلینک را پرتاب کرده است که ۵۶۱۰ مورد از آنها هم اکنون عملیاتی هستند.
توسعه این آمار خیره کننده در آینده ادامه خواهد یافت. شرکت اسپیس ایکس، مجوز استقرار ۱۲ هزار ماهواره استارلینک را در مدار پایین زمین دارد و علاوه بر آن، برای ۳۰ هزار فروند دیگر درخواست مجوز کرده است.


1403/01/14
22:43:05
5.0 / 5
43
تگهای خبر: پرواز , توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما