افشاگری یک کنشگر حق اینترنت

افشاگری یک کنشگر حق اینترنت

هم پیما: بعد از اعمال فیلترینگ خیلی از کسب وکارها و مشاغل به مشکل برخورد کردند. این که بیشتر افراد جامعه مجبور شدند از فیلترشکن ها بهره گیرند را نمی توان نادیده گرفت. بااینکه سخت و دشوار بود اما به هر نحوی که امکان داشت کاربران اهتمام داشتند با بهره گیری از وی پی ان ها اختلالات ایجاد شده در سیستم ارتباطات روزمره خودرا مرتفع کنند.


تینا مزدکی_ اما اینروزها شاید همه ما متوجه شده باشیم که دسترسی به اینترنت بیشتر از پیش سخت شده است و امکان دارد حتی به این فکر کرده باشیم که حجم بسته های اینترنتی از جانب اپراتورها و … کاسته شده است. اما واقعا این اختلال گسترده در دسترسی به اینترنت چطور به وجود آمده و چه دلیلی دارد؟
در گفتوگویی که با حامد بیدی مدیرعامل کارزار و کنشگر حق اینترنت صورت گرفت، او ضمن اشاره به این مورد که تغییر جدیدی در بسته های اینترنتی به وجود نیامده است، اظهار داشت: « عمده تجربه کاربران از اینترنت با استفاده از وی پی ان است. زمانیکه در اینترنت و ترافیک بین المللی برای از کار انداختن وی پی ان ها اختلال ایجاد می شود، کاربران احساس می کنند که سرعت اینترنت کاسته شده است. در شبکه داخلی یعنی شبکه ملی اطلاعات گزارشی جدیدی از کاهش سرعت اینترنت وجود ندارد اما با عنایت به این که اینترنت همان شبکه ای است که افراد به وسیله وی پی ان در آن حضور پیدا می کنند، ازاین رو احساس کاربران احساس درستی است.»


1403/01/12
15:33:08
5.0 / 5
57
تگهای خبر: ارز , ترافیك , سیستم , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما