اینترنت میلیونها نفر قطع می شود؟

اینترنت میلیونها نفر قطع می شود؟

هم پیما: با اتمام بودجه ی پروژه ی ACP، میلیونها آمریکایی خصوصاً در مناطق روستایی در خطر قطع دسترسی به اینترنت هستند.


به گزارش هم پیما، پروژه ی ACP (برنامه ی اتصال مقرون به صرفه) با پرداخت یارانه ی ۳۰ دلاری در ماه، دسترسی خانوارهای واجد شرایط آمریکایی به اینترنت را آسان تر می کند؛ این یارانه برای برخی مناطق قبیله ای ممکنست به ۷۵ دلار در ماه نیز برسد و در بعضی نمونه ها نیز تا ۱۰۰ درصد از هزینه را پوشش می دهد.
به نقل از زومیت، بودجه ی پروژه تا پایان آوریل (اردیبهشت) به انتها می رسد؛ پایان پروژه به مفهوم از دست رفتن دسترسی میلیونها آمریکایی به اینترنت است. یکی از مقامات کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) به CNN اظهار داشت: «برنامه ی محبوب دوحزبی به دلیلهای سیاسی، نه خط مشی، پایان خواهد یافت.»
گزارش FCC می افزاید که ACP از ماه گذشته پذیرش درخواست و ثبت اسامی جدید را متوقف کرده و آخرین ماه سرویس دهی با بودجه ی کامل، آوریل خواهد بود. بنظر می رسد قانون گذاران آمریکایی به تأیید درخواست بودجه ی ۶ میلیارد دلاری دولت بایدن برای تمدید برنامه، حتی نزدیک هم نیستند.
اگر برنامه پایان یابد، شکاف دیجیتالی میان خانوارهای آمریکایی تشدید و خیلی از آمریکایی های مسن و همین طور ساکنان مناطق روستایی و جنوبی، دسترسی به اینترنت خانگی را از دست خواهند داد.
بر طبق نظرسنجی از ۸۰۱ مشترک ACP، حدود ۱۹ درصد از خانوارها دارای سالمند هستند و ۲۶ درصد در مناطق روستایی و ۴۱ درصد در جنوب زندگی می کنند. حدود نیمی از خانوارها نظامی اند.
جیجی سون، یکی از مقامات سابق FCC، به CNN اظهار داشت: «به دلیل بازی های سیاسی حدود ۶۰ میلیون آمریکایی باید بین پرداخت هزینه ی اینترنت و پرداخت هزینه ی خوراک، اجاره و سایر خدمات آب و برق انتخاب های سختی داشته باشند. این وضعیت شکاف دیجیتالی را در کشور می افزاید.»
نظرسنجی انجام شده در ماه دسامبر ۲۰۲۳ (دی ماه ۱۴۰۲) توسط Public Opinion Strategies و RG Strategies از ۱٬۰۰۰ رأی دهنده نشان میدهد که برنامه ی ACP از حمایت قوی دوحزبی برخوردار است؛ حدود ۶۲ درصد از جمهوری خواهان، ۹۶ درصد از دموکرات ها و ۷۸ درصد از سیاست مداران مستقل از این برنامه حمایت می کنند.


1403/01/10
14:51:58
5.0 / 5
63
تگهای خبر: خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما