دریافت ۴۵ هزار و ۳۲۵ تسهیلات مسکن روستایی در دولت سیزدهم

دریافت ۴۵ هزار و ۳۲۵ تسهیلات مسکن روستایی در دولت سیزدهم

به گزارش هم پیما، مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: در دولت سیزدهم ۴۵ هزار و ۳۲۵ متقاضی از بانک مسکن تسهیلات مسکن روستایی دریافت نمودند که این رقم در معادل ۶ هزار و ۵۶۷ میلیاردتومان بوده است.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، اظهار داشت: از آغاز دولت سیزدهم تابحال به ۴۵ هزار و ۳۲۵ واحد مسکونی روستایی تسهیلات مسکن روستایی پرداخت شده است که این رقم معادل ۶ هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان است.
حسینی تعداد و رقم پرداخت شده تسهیلات مسکن روستایی را امسال تفکیک کرد و اضافه کرد: امسال ۲۴ هزار و ۳۱۸ واحد به میزان ۴ هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی دریافت نمودند.
گفتنی است، تسهیلات مسکن روستایی در خلال دولت سیزدهم دو بار افزایش پیدا کرد. در سال ۱۴۰۰ و در سال نخست فعالیت دولت سیزدهم تسهیلات مسکن روستایی معادل ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد بود. این رقم در سال ۱۴۰۲ به ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد روستایی افزوده شد و امسال هم به علت این که بتواند بخشی از نیاز متقاضیان به مسکن را تأمین کند این رقم به ازای هر واحد به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
همچنین این تسهیلات در سالهای گذشته سالانه به ۲۰۰ هزار واحد اختصاص می یافت که این رقم در تعداد واحدهای مسکونی هم به سالانه ۳۵۰ هزار واحد افزایش پیدا کرده است.


منبع:

1403/01/07
10:37:02
5.0 / 5
104
تگهای خبر: بانك , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما