راه اندازی مکران مرکزی با ظرفیت ۳۰ هزار نفر جمعیت

راه اندازی مکران مرکزی با ظرفیت ۳۰ هزار نفر جمعیت

به گزارش هم پیما، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: عملیات اجرائی فاز نخست این شهر ساحلی جدید در منطقه مکُران با ساخت 10 هزار واحد مسکونی در هرمزگان شروع می شود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش امروز (۱۲ بهمن (در مراسم شروع عملیات اجرائی فاز اول راه اندازی ۲ شهر جدید در هرمزگان ضمن تبریک شروع ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و در دور دوم سفر رییس جمهور به این استان عملیات اجرائی فاز اول ۲ شهر جدید در هرمزگان شروع شد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این کار حدود یک سال است که شروع شده و با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد دریا پایه، شکل جدی تر به خود گرفت؛ پیمان بسته ایم که هر چه سریع تر این کار بزرگ را به مرحله اجرائی شدن نزدیک نماییم و خدا را شاکریم که عملیات اجرائی این پروژه مهم در این شهر ساحلی شروع شده؛ بدون شک مقارن شدن هر کار بزرگ و عظیم ملی با روزهای مبارکی مانند ایام دهه فجر به برکت آن می افزاید.
وی افزود: این کار در شورایعالی مسکن نیز مصوب شده است؛ بطور کلی کارهای اینچنینی نیازمند مقدمات و مصوباتی است؛ هم در استان باید اجماعی حاصل می شد و مصوبات لازم در کارگروه های مختلف قانونی و شورای برنامه ریزی گرفتن می شد و هم می بایست مکان یابی در شورایعالی معماری و شهرسازی صورت می گرفت؛ همین طور نیاز بود شرکای خوب و راهبردی را برای جذب سرمایه گذاری انتخاب می شد.
بذرپاش اضافه کرد: هم اکنون با همکاری بانک مسکن تدابیر لازم برای ایجاد سکونت گاه ها در این شهرهای جدید گرفته شد چونکه اگر زیرساخت های سکونتی در شهرهای ساحلی ایجاد نشود احتمال توسعه در آنها را نخواهیم داشت.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور، وزارتخانه و مجلس پیگیر این کار بودند و بر درستی این کار و هرچه سریع تر به عاقبت رساندن آن تاکید داشتند؛ پس تصمیم گرفتیم در موازات این سفر نقاط اصلی که در این استان هدف گذاری شده مورد توجه قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: البته نقاط دیگری هم داریم اما هم اکنون این ۲ نقطه با سرمایه گذاری قابل توجه سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفته و از امروز باید شاهد پیشبرد مراحل تأسیس اولین شهر جدید ساحلی که به نام خلیج همیشه فارس مزین شده، باشیم.
بذرپاش با اشاره به اینکه نقطه ای که این شهر در آن احداث می شود از نقاط راهبردی کشور است، اظهار داشت: البته باید هر چه سریع تر عملیات اجرائی ۲۷ نقطه هم در زمان خیلی کم شروع شود.
وی اضافه کرد: این طرح را هم پیوندی با استانهای فاقد ساحل هم قرار داده ایم؛ هم اکنون این طرح در ۱۱ استان به تصویب رسیده و استانها نقاط مختلفی را برای اجرای آن تعریف کرده اند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: استانهای معین، هم به رونق این منطقه و استانهای ساحلی کمک می کنند و هم می توانند ارزش افزوده و ثروتی که نصیب این طرح می شود را به استانهای خودشان منتقل کنند.
بذرپاش افزود: بخش اعظم مجوزها انجام شده و اگر نیاز به مجوز دیگری در سطح ملی و استانی و یا نیاز به مداخله بنده باشد ورود خواهیم کرد و کمک می نماییم. نقطه بعدی هم شهر مکران مرکزی است که از مساحتی حدود سه هزار هکتار و ظرفیت ۳۰ هزار واحد مسکونی بهره می برد؛ مقرر است فاز نخست عملیات اجرائی در این شهر با راه اندازی ۱۰ هزار واحد مسکونی شروع شود.


منبع:

1402/11/14
11:23:47
5.0 / 5
210
تگهای خبر: ارز , بانك , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما