مدیرعامل شركت شهر فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام كرد؛

میزبانی از 236 هزار زائر اربعین در ترمینال سلام

میزبانی از 236 هزار زائر اربعین در ترمینال سلام

به گزارش هم پیما، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: عملیات با اعزام و پذیرش حدود ۲۳۶ هزار زائر در ترمینال سلام به پایان رسید که شاهد رشد ۲۹ درصدی نسبت به سال قبل بودیم.به گزارش هم پیما به نقل از مهر؛ سعید چلندری ضمن اشاره به پایان عملیات پروازی ویژه اربعین در ترمینال سلام، اظهار داشت: این عملیات از ۲۷ مرداد ماه شروع شده بود و در ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه بیستم شهریور ماه با انجام آخرین پرواز فوق العاده از مبدا نجف به پایان رسید.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در ادامه خاطرنشان کرد: در عملیات پروازی ویژه اربعین ۱۴۰۲ بیشتر از ۲۳۶ هزار زائر در ترمینال سلام اعزام و پذیرش شدند که این رقم نسبت به سال قبل ۲۹ درصد رشد داشته است، همینطور برای جابجایی این زائرین یک هزار و ۷۵۴ پرواز توسط شرکتهای هواپیمایی ایرانی و عراقی انجام گرفت که رشد ۱۵ درصدی را نسبت به سال ۱۴۰۱ نشان داده است.
این مقام مسئول با تکیه بر میزان و علت تأخیر پروازهای اربعین بیان داشت: متوسط تأخیر پروازهای ویژه اربعین پارسال ۷۶ دقیقه بود که این عدد در عملیات پروازی اربعین ۱۴۰۲ با کاهش ۲۵ درصدی به ۵۶ دقیقه رسید، علت تأخیر پروازها هم محدودیت های فرودگاه نجف به علت ترافیک پروازی بالا و نقص فنی هواپیماها بود.
وی اظهار داشت: سال جاری با اقدام جهادی همکارانم در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) آسفالت ریزی محوطه ۱۷ هکتاری پارکینگ ترمینال سلام در کمتر از دو هفته انجام گرفت و ۱۶ هزار خودرو هم به صورت مجانی از این پارکینگ استفاده کردند.
رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد: بهره برداری از پارکینگ جدید هواپیماها در فرودگاه امام (ره) به وسعت یکصد هزار متر مربع را از دیگر اقدامات این مجموعه قبل از عملیات پروازی اربعین برشمرد و افزود با بهره برداری از این پارکینگ جدید فضای مناسب برای پارک ۱۳ هواپیما فراهم گردید که تاثیر بسزایی در مدیریت ترافیک پروازی فرودگاه داشت.
عضو قرارگاه اربعین وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: سال جاری ۲۰ موکب در محوطه پیرامونی و داخل ترمینال سلام برای خدمت رسانی به زائرین سیدالشهدا (ع) توسط شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، ارگان های نظامی و انتظامی حاضر در فرودگاه و شرکتهای هواپیمایی برپا شد و شب ها برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی هم در این ترمینال اجرا گردید.
وی در انتها اظهار داشت: تلاش ها و اقدامات همکارانم در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، سپاه حفاظت هواپیمایی، پلیس فرودگاه فراجا، پلیس گذرنامه فراجا و شرکتهای هواپیمایی باعث شد تا هیچ مشکلی در اعزام و پذیرش زائرین نداشته باشیم و بتوانیم با تمام توان میزبان زائرین اربعین باشیم.


منبع:

1402/06/22
08:13:16
5.0 / 5
330
تگهای خبر: پرواز , ترافیك , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما