تشکیل نشست شورای عالی کار در روز شنبه

تشکیل نشست شورای عالی کار در روز شنبه

هم پیما: نشست شورای عالی کار با دستور کار بررسی بخشنامه نحوه انتخاب نمایندگان کارگر و کارفرما در هیات های تشخیص و حل اختلاف شنبه انجام می شود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، از برگزاری نشست شورای عالی کار آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به ارسال دعوتنامه ها از طرف وزارت کار شنبه سی ام اردیبهشت ماه نشست شورای عالی کار برگزار می گردد.

وی درباره ی موضوعات دستور کار این جلسه اظهار داشت: یکی از محورهای جلسه درباره ی بخشنامه نحوه انتخاب نمایندگان کارگر و کارفرما در هیات های تشخیص و حل اختلاف و موضوع دوم درباب درخواست اداره اوقاف درباره ی تمدید مستثنی شدن خدام و کارکنان اماکن مذهبی و بقاع متبرکه از شمول تعدادی از مواد قانون کار است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره ی پیشنهاد پرداخت حق عائله مندی به کارگران در این نشست اظهار داشت: این پیشنهاد جزو مباحثی است که در صورت طرح درحاشیه نشست درباره ی آن بحث و گفت و گو خواهیم کرد.

به گفته ابوی موضوع امنیت شغلی و بیمه کارگران از محورهای نشست قبلی شورای عالی کار بود.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در نشست قبل شورای عالی کار مباحثی همچون امنیت شغلی و بیمه و درمان کارگران مطرح و قرار شد که بحث تامین اجتماعی در نشست آتی یعنی روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور مدیرکل سازمان پیگیری شود. همین طور موضوع مزد منطقه ای که از طرف نمایندگان گروه کارفرمایی همه ساله در زمان تعیین دستمزد مطرح می شد، به شکل گذرا عنوان شد و نمایندگان کارفرما تاکید نمودند که درصورت طرح چنین موضوعی از شروع سال مورد توجه قرار گیرد.
1402/02/27
16:22:02
5.0 / 5
235
تگهای خبر: جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما