بنادر کشور پذیرای مسافران نوروزی است

بنادر کشور پذیرای مسافران نوروزی است

هم پیما: سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و دریانوردی توضیحاتی را درباره ی اقدامات این بندر برای نوروز 1402 تشریح نمود و اظهار داشت که مسافران به جهت حفظ ایمنی، به هیچ عنوان از شناورهای بدون مجوز استفاده نکنند.


نادر پسنده در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت آمادگی بنادر ایران برای سفرهای نوروزی توضیح داد: در بندر خرمشهر هشت پست اسکله تفریحی روز گذشته با حضور مسئولان استانی راه اندازی شد و مانور امداد و نجات دریایی برای اطمینان از ایمنی سفرهای دریایی اجرا شد. همین طور بندر آبادان و اروند کنار، از شروع اسفند تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار زائر دفاع مقدس پذیرایی شدند.
وی افزود: بازدید از بندر امام خمینی نیز در ساعات تعیین شده برای مسافران نوروزی مهیاست، همین طور شناورهای تفریحی نیز در دو منطقه جداگانه بصورت یک روز در بین می تواند پذیرای مسافران نوروزی باشد.
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر درباره ی اقدامات انجام شده در بندر بوشهر نیز بیان کرد: از اواسط هفته ترمینال مسافری این بندر آماده ارائه خدمت به همه مسافران خواهد بود. تا کنون گزارش ترافیکی در منطقه بوشهر دریافت نکردیم اما پیش بینی می نماییم از اواسط هفته ترافیک قابل توجه مسافران نوروزی در بندر بوشهر مشاهد شود.

سفرهای دریایی به کیش تا دوشنبه لغو شد
پسنده افزود: بندر لنگه در غرب استان هرمزگان از ۲۵ اسفند با هوای نامناسب روبه رو شده که سبب شده سفرهای دریایی از چارک و بندر آفتاب به کیش متوقف شود، پیش بینی هواشناسی این است که این توقف تا یکشنبه ادامه خواهد داشت. درخواست ما این است که مردم تا قبل از بامداد دوشنبه این بنادر را برای حرکت به سمت کیش انتخاب نکنند برای اینکه آنجا منجر به ترافیک خواهد شد.
وی درباره ی بنادر مسافرتی بندرعباس نیز توضیح داد: سفرهای دریایی بین بندر شهید حقانی به قشم به انجام می رسد و هم اکنون مشکلی وجود ندارد، اما از آنجا که هوای نامناسب غرب استان به سمت شرق حرکت خواهدنمود ممکنست در ایام آینده با محدودیت هایی برای سفر به برخی از جزایر مواجه شویم.
سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و دریانوردی اشاره کرد: خواهش ما از مسافران این است زمانی که اصطلاحا دریابست داده می شود و اجازه تردد و حرکت شناورها به سبب بد بودن هوا داده نمی شود به هیچ عنوان از شناورهای بدون مجوز استفاده نکنند، برای اینکه دریابست برای ایمنی جان مسافران است و استفاده از شناورهای بدون مجوز و تردد از مسیرهای بدون مجوز خطر جانی به وجود آورده و امداد و نجات را هم دشوار خواهدنمود.

تردد خودرویی بوسیله لندینگ کرافت ها از پل لافت برقرار است
پسنده افزود: هم اکنون تردد خودرویی بوسیله لندینگ کرافت ها از پل لافت برقرار است و تا کنون مشکلی گزارش نشده است.
وی درباره ی بندر چابهار نیز توضیح داد: این بندر ترافیک معمول دارد و امکان بازدید از بندر هم برقرار است، ترمینال مسافری بندر چابهار هم آماده است که هم اکنون تا این لحظه گزارش ترافیک جدی نداشتیم.
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر با اعلان اینکه همه بنادر شمالی نیز آماده پذیرایی از مسافران برای بازدید از بندر هستند، اضافه کرد: هوا نسبتا مطلوب گزارش شده و امیدواریم مسافرانی که بنادر شمال یا جنوب را برای سفرهای دریایی انتخاب می کنند از امکاناتی که برای بازدیدهای دریایی تامین شده لذت ببرند.
پسنده درباره ی امکانات و ناوگان دریایی فراهم شده برای نوروز ۱۴۰۲ نیز توضیح داد: ۴۸ فروند شناور مسافری با بیش از ۵۸۰۰ صندلی، بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ فروند شناور تفریحی با ظرفیت ۵۷ هزار صندلی و ۶۴ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت حمل ۲۷۰۰ خودرو در روزهای نوروز در خدمت مسافران است.
منبع:

1401/12/27
08:37:53
5.0 / 5
178
تگهای خبر: بندر , ترافیك , تردد , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما