معاون استاندار:

بیش از ۲۷ هزار ثبت اشتغال در سامانه رصد لرستان انجام شده است

بیش از ۲۷ هزار ثبت اشتغال در سامانه رصد لرستان انجام شده است

به گزارش هم پیما، لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان اظهار داشت: بیش از 27 هزار ثبت اشتغال در سامانه رصد لرستان انجام شده که قسمتی از موارد ثبت شده تحقق پیدا نکرده اند.


سیروس ابراهیمی بیست و پنجم دی ماه در کارگروه اقتصاد، سرمایه گذاری و اشتغال لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، از ثبت بیش از ۲۷ هزار مورد اشتغال در سامانه رصد در سالجاری آگاهی داد.
وی اظهار داشت: تا کنون بخش مهمی از این تعداد ثبت شغل مورد پایش تلفنی و میدانی قرار گرفته است.
ابراهیمی افزود: از ۱۵۰ واحد اشتغال آفرین شهرستان خرم آباد که پایش شده اند حدود ۱۶.۵ درصد موارد ثبت شده تحقق پیدا نکرده اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اشاره کرد: البته این میزان از بررسی نمی تواند به درستی گویای سطح تحقق واقعی اشتغال باشد.
وی عنوان کرد: در این جهت به بررسی و راستی آزمایی تلفنی و میدانی بیشتری نیاز است.
در این نشست ۱۰ دستگاه اجرائی که موفق به ثبت موارد ایجاد اشتغال متعهد شده نشده اند توضیحات و موانع موجود را تشریح کردند و بر این اساس قرار شد در جلسه آتی کارگروه موانع موجود را مرتفع و گزارش های دقیق تری در این زمینه عرضه کنند.
همین طور درباب سهم دستگاه های اجرائی و بانکها از محل جز ۲ بند «ب» تبصره ۱۶ قانون بودجه در مورد پرداخت تسهیلات اشتغال آفرین هماهنگی های لازم به وجود آمد تا در رویه اعطای این تسهیلات تسریع شود.
منبع:

1401/10/26
11:51:28
5.0 / 5
111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما