با حضور بذرپاش صورت گرفت؛

بررسی آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در کمیسیون اصل نود

بررسی آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در کمیسیون اصل نود

هم پیما: سخنگوی کمیسیون اصل نود محلس شورای اسلامی از بررسی آخرین وضعیت سامانه املاک و اسکان و طرح نهضت ملی مسکن در جلسه امروز این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی آگاهی داد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، علی خضریان در توضیح جلسه کمیسیون اصل ۹۰ اظهار داشت: این جلسه با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و معاونانش جهت بررسی آخرین وضعیت سامانه املاک و اسکان، طرح نهضت ملی مسکن و بررسی پرونده نقاط حادثه خیز جاده ها و اصلاح آنها تشکیل شد و وزیر توضیحاتی به تفصیل ارائه کرد.
وی توضیح داد: در موضوع سامانه املاک و اسکان باتوجه به گزارش ارائه شده آخرین بروزرسانی ها در سامانه از طرف وزارتخانه انجام شده و تابحال ۳ میلیون داده بر روی سایت بارگذاری شده است که شامل اطلاعات مالکین، اقامتگاه، از انواع سکونت گاه ها و... می شود و جلساتی با دستگاه های اجرائی، نهادها و سازمان های مختلف مطابق مصوبات هیأت وزیران برای کسب اطلاع از وضعیت املاک اجرا شد. اما در بعضی موارد شاهد عدم همکاری و یا ارائه ناقص اطلاعات از طرف برخی دستگاهها هستیم که قرار شد کمیسیون در این خصوص باتوجه به توان نظارتی خود موضوع را دنبال و طی دو هفته فاکتورهای پیشرفت سامانه را تعیین کند.
خضریان اشاره کرد: وزارت راه و شهرسازی نیز موظف شد طی دو هفته آتی لیستی از دستگاه هایی که در حوزه ارائه اطلاعات درخواستی کوتاهی و یا عدم همکاری داشته اند با تعیین نوع اطلاعات و میزان عدم همکاری در اختیار کمیسیون قرار دهند. همین طور گزارشی از لطمه شناسی اجرای سامانه با تعیین اختلالات و مسیر رفع آنها برای اجرای کامل سامانه به نحوی که در قانون پیش بینی شده در اختیار کمیسیون قرار گیرد و وزیر نیز مکلف شد مسئولی مشخص برای سامانه املاک و اسکان و متمرکز بر روی این سامانه تعیین کرده و طی یک هفته آتی ابلاغیه ایشان را صادر کند.
وی درباب موضوع آخرین وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن و گزارش ارائه شده توسط وزیر راه و شهرسازی نیز اظهار داشت: آقای بذرپاش گزارش مشروحی درباب طرح ملی نهضت مسکن، میزان پیشرفت فیزیکی پروژه ها، ابزارهای اجرائی نهضت ملی مسکن شامل ارائه زمین، تسهیلات و... ارائه نمود. همین طور هدف گذاری آتی این طرح نیز از دیگر موضوعات مطروحه در جلسه بود.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: موضوع حمل و نقل کالا و بار و لزوم توسعه شرکت های بزرگ و هوشمندسازی حمل و نقل نیز بحث دیگری بود که در جلسه و باتوجه به اهمیت آن عنوان شد و قرار شد بهینه سازی حوزه حمل و نقل کالا و بار و حذف رانت ها و حذف دلال ها و واسطه گران و دریافت حق دلالی گزاف و همین طور نظارت بهتر بر مسیرهای رفت و آمد باری و رانندگان مورد توجه قرار گیرد و جلسه ای خاص این مساله توسط کمیسیون و وزارتخانه تشکیل گردد تا مطالبات صنف شرکت های حمل و نقل کالا بررسی شود.
وی درباره ی موضوع نقاط حادثه خیز جاده ای نیز اظهار داشت: با توجه به این که قبل از این کمیسیون اصل ۹۰ جلسات مختلف و مختلفی را با حضور دستگاه های ذیربط همچون سازمان راهداری، راهور، اورژانس، پزشکی قانونی و وزارت صنعت برگزار کرده، در جلسه امروز وزارت راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت دوربین های کنترل سرعت ارائه کرد و بحث عدم دریافت تأییدیه سلامت دوربین ها و عدم ثبت کد جریمه توسط برخی دوربین ها و یا عدم فعال بودن برخی دوربین ها باوجود نصب در جاده ها و عدم ثبت تخلفات جاده ای بررسی گردید.
منبع:

1401/10/25
14:26:35
5.0 / 5
130
تگهای خبر: ابزار , توسعه , حادثه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما