آغاز پرداخت وام 2 میلیاردریالی مسکن روستایی در خوزستان

آغاز پرداخت وام 2 میلیاردریالی مسکن روستایی در خوزستان

به گزارش هم پیما، خوزستان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان از آغاز پرداخت تسهیلات بانکی ۲ میلیاردریالی برای بازسازی و مقاوم سازی هر واحد مسکن روستایی در خوزستان اطلاع داد.حسین جنتی در گفت و گو با ایسنا، در مورد پرداخت تسهیلات برای بازسازی و مقاوم سازی واحدهای روستایی اظهار نمود: پرداخت تسهیلات بانکی ۲۰۰ میلیون تومانی برای بازسازی و مقاوم سازی هر واحد مسکن روستایی در خوزستان شروع شده است.

وی اضافه کرد: برپایه هماهنگی های انجام شده این تسهیلات با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله قابل پرداخت خواهد بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان اظهار داشت: این تسهیلات یارانه دار دولتی بعد از معرفی از جانب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان، توسط بانکهای کشاورزی، پست بانک، تجارت و سپه قابل پرداخت می باشد.

جنتی افزود: سال قبل سقف پرداخت تسهیلات برای بازسازی و مقاوم سازی هر واحد مسکونی روستایی ۱۰۰ میلیون تومان بود که با عنایت به افزایش هزینه و درخواست هایی که در این حوزه وجود داشت، این تسهیلات ۲ برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه سال جاری سهمیه مقاوم سازی و بازسازی خانه های روستایی در خوزستان ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است، اضافه کرد: از متقاضیان بازسازی و مقاوم سازی خانه های روستایی در استان تقاضا داریم از این تسهیلات کم بهره برای مقاوم سازی خانه های فرسوده که بیشتر آنها با مصالح کم دوام ساخته شده استفاده نمایند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان اظهار داشت: امیدواریم پرداخت این تسهیلات بتواند به افزایش مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان کمک نماید.

منبع:

1401/08/26
12:21:43
5.0 / 5
82
تگهای خبر: بانك , ساخت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما