در گفت و گو با هم پیما عنوان شد

حفظ امنیت شغلی کارگران با فعال سازی کارخانه ها

حفظ امنیت شغلی کارگران با فعال سازی کارخانه ها

به گزارش هم پیما، یک فعال کارگری احیای کارخانه های تعطیل شده توسط دولت را اقدامی مثبت در راستای رونق تولید و حفظ امنیت شغلی کارگران دانست و اظهار داشت: گسترش بنگاه های کوچک و متوسط سبب اشتغال پایدار و ارزش افزوده برای کشور می شود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، احیای کارخانه های راکد را از اقدامات مثبت دولت برشمرد و اظهار داشت: یکی از کارهای مثبت و موثری که دولت با جدیت دنبال کرده و در دستور کار قرار داده احیای کارخانه های راکد است و تلاش نموده بنگاه هایی که تعطیل شدند یا به تملک بانک ها درآمدند را به چرخه فعالیت مجدد برگرداند.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیلهای مختلفی با تعطیلی کارخانه ها مواجه هستیم که یکی از تنها سوء مدیریت و تخلفات مدیران این بنگاه ها است که سبب بیکاری کارگران و ایجاد اختلال در چرخه اقتصاد کشور می شود.

ابوی اظهار داشت: برخی کارفرمایان برای فرار از پرداخت بدهی بانکی و مالیاتی یا گرفتن وام های کلان بانکی، بنگاه را راکد جلوه می دهند که برای مقابله با چنین شگردهایی، لازم است بازرسی و نظارت دقیق بر عملکرد بنگاه ها صورت گیرد تا واحدهای فعال و غیر فعال شناسایی شوند.

این فعال کارگری در عین حال بیش از ۹۰ درصد اشتغال را متعلق به بنگاه های کوچک و زودبازده دانست و اظهار داشت: در تمام دنیا برای اشتغالزایی و سودآوری بیشتر، بنگاه های کوچک و زودبازده درحال گسترش است و ما باید برای دستیابی به اشتغال پایدار به سمت راه اندازی این بنگاه ها برویم که سبب اشتغال و ارزش افزوده برای کشور می شوند.

به گفته ی ایشان، راه اندازی بنگاه های کوچک و متوسط هزینه بالایی ندارد و به علت داشتن قدرت رقابت پذیری، قیمت تمام شده محصولات تولیدی در این واحدها پایین است.

منبع:

1401/08/07
09:41:22
5.0 / 5
228
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما