یك كارشناس در گفت وگو با هم پیما:

اشتغال ریشه خیلی از ناهنجاری ها را می خشکاند

اشتغال ریشه خیلی از ناهنجاری ها را می خشکاند

به گزارش هم پیما، یک کارشناس حوزه کار ریشه خیلی از ناهنجاری های امروز جامعه را در بیکاری افراد دانست و تصریح کرد: اگر سرمایه گذاری در کشور صورت گیرد، باعث جذب نیروهای آماده به کار می شود و اشتغال به وجود می آید.ولی الله صالحی در گفتگو با ایسنا، اشتغال را زیربنا و پایه هر کاری دانست و اظهار داشت: اگر افراد شغل داشته باشند به تدریج می توانند سایر گام ها را در بخشهای مختلف همچون مسکن بردارند چون وقتی کارخانه ای راه اندازی شود تعاونی مسکن هم به وجود می آید و از راه آن مشکل مسکن افراد برطرف می شود، بنابر این وقتی شغل بوجود آمد خود به خود خیلی از ناهنجاری ها حل و فصل می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون شکاف بزرگی بین عرضه و تقاضای کار وجود دارد و با عنایت به نیروهای آماده به کاری که داریم لازم است برنامه مدونی برای ایجاد اشتغال تدوین شود.

این کارشناس حوزه کار با اشاره به اینکه ریشه بیشتر ناهنجاری های امروز جامعه ناشی از بیکاری افراد است، خاطرنشان کرد: بیکاری، گرفتاری ها و ناهنجاری ها را در جامعه بروز می دهد و فردی که فاقد شغل است درآمدی برای امرار معاش ندارد در نتیجه پس اندازی هم برای خرید مسکن ندارد؛ ازاین رو تنها اشتغال مولد و پایدار می باشد که می تواند ناهنجاری های جامعه را مداوا کند.

صالحی اظهار داشت: اگر شغلی ایجاد شود که حالت واسطه گری داشته باشد آن شغل در تولید ناخالص داخلی و ارزش افزوده تأثیر ندارد بنابر این باید به دنبال اشتغال پایدار و مولد باشیم تا باعث جذب نیروهای آماده کار شود.

وی ایجاد شغل را نیازمند عزم جدی و همگانی دانست و تصریح کرد: وزارت کار متولی سیاست گذاری های اشتغال است و ایجاد شغل در کشور باید با همراهی همه دستگاهها، سه قوا و مردم باشد. لازمه اشتغال هم امنیت سرمایه گذاری است تا مردم پس انداز یا سرمایه خویش را به سمت کارهای تولیدی هدایت کنند تا از این طریق کارهای مولد شکل گرفته و اشتغالزایی شود.

صالحی در انتها بر حضور دولت در بحث اشتغالزایی تصریح کرد و اظهار داشت: در شرایط کنونی دولت باید خود وارد عمل شود و برای ایجاد کارخانه های پیشرفته با فناوری روز پا پیش بگذارد.

منبع:

1401/07/17
10:47:17
5.0 / 5
160
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما