مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

صدور حدود 5000 مجوز مشاغل خانگی در لرستان

صدور حدود 5000 مجوز مشاغل خانگی در لرستان

به گزارش هم پیما، لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری ۴۹۸۹ مجوز مشاغل خانگی در بخش های مختلف اقتصادی صادر شد.


علی جهانی، امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ کار در میان افراد جویای کار بخصوص خانواده ها یکی از راهکارهای مهم ایجاد شغل و توسعه اقتصادی می باشد، اظهار نمود: در شش ماهه نخست سال جاری با همکاری همه دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل لرستان و اطلاع رسانی گسترده ای که در سطح استان برای افراد متقاضی تسهیلات خانگی صورت گرفت ۴۹۸۹ مجوز مشاغل خانگی صادر شد که ۴۰۲۲ مجوز به صورت مستقل و ۹۵۲ مجوز به صورت پشتیبان و ۱۵ طرح تعاونی از این طرح بهره مند شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ایجاد مشاغل خرد و خانگی در میان خانواده ها را یکی از مزیت های امرار معاش و اشتغال عنوان نمود و اضافه کرد: با نگاهی که وزارت متبوع در اختصاص اعتبارات مشاغل خانگی به استان انجام داده استقبال خوبی از این تسهیلات که با بهره کم به افراد متقاضی پرداخت می شود، انجام شده که سایت مشاغل خانگی با بیشتر از ۳۰۰ رسته شغلی باز بوده و متقاضیان استفاده از این تسهیلات می توانند به سایت مورد نظر رجوع و ثبت نام خویش را انجام دهند.
وی اظهار داشت: در شش ماهه نخست سالجاری ۸۴۶ طرح مستقل و پشتیبان با مبلغ ۴۶ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان به بانکهای عامل استان جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.
جهانی ضمن اشاره به پرداخت این تسهیلات در این زمان به متقاضیان، اظهار داشت: تابحال ۴۱۸ طرح با مبلغ ۲۱ میلیارد و ۱۴۵ میلیون تومان توسط بانکهای عامل استان در شش ماهه اول سال جاری پرداخت شده که ۲۹۰ طرح از این تعداد به صورت مستقل و ۱۲۸ طرح به صورت شرکتهای پشتیبان بوده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان به اشتغال بوجود آمده از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان اشاره و اضافه کرد: در طرح ها و شرکتهای پشتیبان ۴۱۰ فرصت شغلی و ۲۹۰ نفر اشتغال در طرح های مستقل در شش ماهه نخست سال جاری بوجود آمده است.
وی ادامه داد: طرح های مشاغل خانگی با رسته های مختلف اقتصادی در بخش های مختلف کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی، طرح های هنری و شرکتهای تعاونی است که با پرداخت تسهیلات ارزانقیمت از محل اعتبارات مشاغل خانگی که سال قبل و سال جاری به استان تخصیص یافته با تعهد ایجاد اشتغال بوده که میتوان گفت لرستان جزو استانهای برتر در زمینه صدور مجوز و پرداخت این تسهیلات به متقاضیان است.
جهانی اظهار داشت: با همکاری و هماهنگی دیگر دستگاههای اجرایی و خود متقاضیان برنامه ریزی کرده ایم تا چندین نمایشگاه عرضه و فروش مستقیم و بدون واسطه برای تولیدات طرح های مشاغل خانگی در سطح استان برپا شود و در این خصوص حمایت های لازم را برای تداوم این طرح ها انجام خواهیم داد.
منبع:

1401/06/29
22:06:46
5.0 / 5
244
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بانك , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما