مدیرعامل مجتمع كشتی سازی:

چاره ای جز ساخت شناور در داخل نداریم

چاره ای جز ساخت شناور در داخل نداریم

به گزارش هم پیما، مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، ساخت شناور و توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی کشور را یک اجبار قطعی دانست.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، سلمان ضربی در رابطه با لزوم توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی کشور و تاثیر مثبت آن بر اقتصاد ایران، عنوان کرد: صنعت دریایی، یکی از مؤثرترین صنایع دنیا بشمار می رود و بیشتر از ۹۰ درصد حمل و نقل و تجارت دنیا از راه حمل و نقل دریایی، صورت می گیرد.
وی افزود: خیلی از کشورها مزیت حمل و نقل دریایی خویش را به صورت جدی مدنظر قرار داده اند در حالیکه این ظرفیت اقتصادی در کشور ما با وجود ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و وجود دریا در شمال و جنوب ایران مغفول مانده است.
مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با اشاره به اینکه شرکتهای دانش بنیان یک فرصت طلایی برای توسعه حمل و نقل دریایی کشور به شمار می روند، اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان می توانند فاصله حمل و نقل در کشور ما با کشورهای توسعه یافته را کم و شرایطی ایجاد کنند تا بتوانیم از مزیت دریا در توسعه اقتصاد بهره مند شویم.
ضربی با تکیه بر این که ناچار هستیم در مقوله ساخت شناورها ورود نماییم، اظهار داشت: محدودیت ها بوجود آمده نظیر تحریم سبب قفل شدن صنعت حمل و نقل یک کشور می شود و باعث می شود خطوط کشتیرانی از داشتن کشتی های جدید و به روز محروم شوند.
وی اضافه کرد: بطور حتم باید ناوگان حمل و نقل دریایی خویش را توسعه بخشیم و یکی از استراتژی ها باید تقویت ناوگان ملی باشد و جهت کمک به ارتقا وضعیت ناوگان حمل و نقل دریایی، صنایع ملی خود داشته باشیم.
مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ضمن اشاره به این که هم اکنون حمل و نقل دریایی دنیا به یک بازار رقابتی تبدیل گشته است، اظهار نمود: باید در صنایع دریایی ایران تحول ایجاد نماییم و بتوانیم در بازار دنیا به بهترین شکل، رقابت نماییم.
ضربی اضافه کرد: نباید در حوزه ساخت و تعمیرات به خارج از کشور باشیم و باید با بهره مندی از توان داخلی در حوزه دریایی بتوانیم در صنعت حمل و نقل دریایی، وضعیت را تغییر دهیم و جایگاه خویش را چه در سطح منطقه و چه در سطح بین المللی ارتقا بخشیم.

1401/06/29
12:02:57
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بازار , توسعه , جت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما