مشهد و کیش شلوغ شد

مشهد و کیش شلوغ شد

هم پیما: بلیت پروازهای مشهد همزمان با اربعین حسینی، کمیاب شد. از طرف دیگر، مسیر کیش نیز پرترافیک شده و به سختی در پروازهای آن صندلی خالی پیدا می شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بررسی سامانه های فروش خدمات سفر و همینطور پرس وجو از آژانس های مسافرتی حاکی از اینست که در تعطیلی اربعین، ظرفیت پروازهای مشهد تا آخر هفته‌ی پیش رو حدودا تکمیل شده است. جزیره کیش هم با کاهش دما، ظاهرا رکود سفر در یک ماه گذشته را پشت سر گذاشته و ظرفیت پروازهای آن در هفته جاری تکمیل است. رئیس جامعه هتلداران کیش هم گفته که در حال حاضر ظرفیت هتل های این جزیره تا حدود ۷۰ درصد تکمیل شده است.
برپایه اعلام آژانس های مسافرتی، ظرفیت تمام پروازها از مقصد تهران به شهر مشهد و در راه برعکس آن، در هفته جاری حدودا تکمیل است و به ندرت صندلی خالی و بلیت پرواز به نرخ مصوب پیدا می شود. سقف قیمت «بلیت یکطرفه» پرواز تهران ـ مشهد، که یکی از پرترددترین مسیرهای هوایی کشور به شمار می آید، در حال حاضر یک میلیون و ۱۹۱ هزار تومان است که بعضی روزها این قیمت تا حدود دو میلیون تومان می رسد.


آژانس دارن می گویند: بلیت هایی که بالاتر از نرخ مصوب، فروخته می شوند چارتری هستند و قیمت بلیت پروازهای چارتری هم با یک شب اقامت همراه با صبحانه، محاسبه شده است. ازاین رو با عنایت به پیک سفر مشهد در اربعین و کمبود ظرفیت حمل و نقل، برخی مسافران ناچارا به این قیمتها تن می دهند، درحالی که نرخ بلیت پرواز و هتل تفکیک نشده و معلوم نیست چارترکننده چقدر قیمت بلیت هواپیما را نسبت به نرخ مصوب، افزایش داده است.
برخی تورگردان ها هم با رصدی که انجام داده اند، معتقدند: مسیر پرتردد مشهد همچنان در اختیار چارترکننده هاست و در واقع، شرایط بگونه ای نیست که صندلی خالی در پرواز اصلا پیدا نشود و یا بلیت هواپیما نایاب شده باشد، بلکه چارترکننده ها ترجیح می دهند صندلی هواپیما را با یک شب اقامت بفروشند که در این صورت، معلوم نمی کند قیمت بلیت هواپیما چقدر گرفتار نوسان و افزایش شده است.


در حال حاضر کف قیمت تور دو شب و سه روز مشهد با پرواز رفت و برگشت و اقامت در هتل سه ستاره همراه با صبحانه، حدود سه ونیم میلیون تومان برای هر نفر است که در ماه مهرماه و بعد از تعطیلی ها، نرخ های این مسیر کمی کاسته می شود.
در راه پرمسافر مشهد علاوه بر پرواز، بلیت اتوبوس و قطار هم با عنایت به بکار گیری ظرفیت بیشتر ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده ای در راه پیاده روی اربعین و تا مرزها، به سختی پیدا می شود و بیشتر مسافرانی که بلیت برگشتِ مشهد را نخریده اند، در ایام آینده احیانا با مشکل مواجه شوند.
به جز مشهد، جزیره کیش هم روزهای پرمسافری را می گذراند. این جزیره که در دو ماه گذشته گرفتار رکود سفر شده بود، حالا به قول آژانس داران وارد فصل شلوغی سفر شده است و یکی از پرترددترین زمان های سفر را تجربه می کند. گمانِ مجریان تورهای گردشگری بر اینست که ترافیک مسافر در کیش متأثر از نزدیک شدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، تعطیلات نیمه بلند آخرین ماه تابستان و کاهش تقریبی دمای هوا است.
قیمت تورهای کیش بسته به تعداد روزها از حدود سه میلیون تومان آغاز می شود. در حال حاضر تور کیش با پرواز رفت و برگشت و سه شب اقامت همراه با صبحانه در هتل سه ستاره از سه میلیون تومان برای هر نفر آغاز می شود. در هتل چهار ستاره نیز، این قیمت برای هر نفر حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که به اعتقاد برخی آژانس داران برای تابستان قیمت بالایی به حساب می آید.

1401/06/26
10:43:53
5.0 / 5
218
تگهای خبر: پرواز , ترافیك , تردد , چارتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما