معاون بنیاد مسكن:

پروژه نهضت ملی مسکن قم متری ۶ میلیون به اتمام رسید

پروژه نهضت ملی مسکن قم متری ۶ میلیون به اتمام رسید

به گزارش هم پیما، معاون بنیاد مسکن اظهار داشت: واحدهای نهضت ملی مسکن بر مبنای قیمت تمام شده به متقاضیان واگذار می شود و هرچه زمان اجرای طرح سریع تر باشد هزینه ها کاهش می یابد؛ مثلاً در شهر قم با عنایت به تسریع کار، پروژه با هزینه کمتر از متری ۶ میلیون تومان به اتمام رسید.


حمیدرضا سهرابی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از سال قبل که وزارت راه و شهرسازی قیمت ۴.۷ میلیون تومان در هر متر مربع را برای واحدهای نهضت ملی مسکن اعلام نمود تا کنون این رقم تغییر نکرده اما همواره تاکید شده که این واحدها بر مبنای قیمت تمام شده به متقاضیان واگذار می شود.
وی ادامه داد: دولت و بنیاد مسکن تلاش می کنند با راهکارهایی هزینه ها را کاهش دهند. بخشی از مصالح ساختمانی را امانی تأمین می نماییم اما به فراخور پروژه، مشخصات، تعداد طبقات و مشاعات، قیمتها متفاوت خواهد بود. طبیعتا هرچه طبقات بیشتر شود مشاعات، آسانسور، راه پله و تأمین پارکینگ بیشتر می شود که هزینه ها را بالا می برد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه از الان نمی توانیم قیمت قطعی واحدها را تعیین نماییم اظهار داشت: پروژه های نهضت ملی مسکن که توسط بنیاد اجرا می شود در نقاط مختلف از خصوصیت ها و شرایط مختلفی برخوردار می باشد. به صورت مثال در قم پنج طبقه روی پیلوت می سازیم، در اصفهان و شاهین شهر ۱۲ طبقه، در ایلام ۱۲ طبقه ایجاد می شود. هیچ کس نمی تواند برآورد دقیقی از هزینه ها داشته باشد.
سهرابی تصریح کرد: ما تلاش می نماییم مشاعات را به پایین ترین میزان ممکن برسانیم و البته طوری باشد که شرایط رفاهی تنزل نکند. از سوی دیگر، سرعت اجرای طرح مهم می باشد. مثلاً پروژه ۱۸۰ واحدی قم به علت تسریع در اجرای کار با قیمت کمتر از متری ۶ میلیون تومان به اتمام رسید. اما شاید هزینه پروژه هایی که سال جاری شروع می شوند کمتر از متری ۷ میلیون تومان نباشد. اگر امکانات، تجهیزات و مشاعات هم به افزوده شود امکان دارد این رقم به ۸.۵ تا ۹ میلیون تومان برسد.
وی در رابطه با زمان بهره برداری طرح نهضت ملی مسکن که بر عهده بنیاد قرار دارد اظهار داشت: طی یک سال گذشته ۳۵۰ واحد را به مرحله افتتاح رساندیم. در آذرماه هم حدود ۱۰۰۰ واحد برای افتتاح آماده شود.
منبع:

1401/06/23
10:53:55
5.0 / 5
127
تگهای خبر: ساخت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما