حفظ امنیت شغلی و معیشت صیادان و لنج داران

حفظ امنیت شغلی و معیشت صیادان و لنج داران

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار ضمن اشاره به فراهم کردن زیرساخت ها برای شکوفایی اقتصاد دریا بر ضرورت حفظ امنیت شغلی و تامین معاش و درآمد صیادان ولنج داران تاکید نمود.علی اصلانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز توسعه اقتصاد دریا در کشورهایی که به صورتی به دریا راه دارند، با جدیت دنبال می شود و صنعت کشتی سازی، تجهیز بنادر، صید و دریانوردی درحال گسترش است پس باتوجه به اشتغالی که این بخش دارد باید از ظرفیت سواحل خود استفاده نمائیم.

وی اضافه کرد: توسعه اقتصاد دریا و صنایع دریایی نه فقط در صادرات و ارزآوری برای کشور بلکه در تامین معاش و درآمدزایی برای صیادان و لنج داران و کسانی که معیشت آنها از راه دریا می گذرد، موثر است.

اصلانی بر لزوم ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای شکوفایی اقتصاد دریا اصرار کرد و اظهار داشت: اگر می خواهیم اشتغال در بستر دریا رونق بگیرد، باید زیرساخت های آنرا از قبل مهیا کرده باشیم. برای آنکه امنیت شغلی و معیشت صیادان و لنج داران تامین گردد باید جلوی ورود کشتی های خارجی و صیدهای بی رویه ای که در خلیج فارس و آبهای ما صورت می گیرد را بگیریم.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اشاره به سخت و زیان آور بودن شغل صیادی اظهار نمود: هم اکنون لنج داران و صیادان دو مشکل بزرگ دارند: یکی بحث سخت و زیان آور بودن شغلشان است و هر لحظه خطر بیخ گوششان است ولی متاسفانه هنوز درباب ماهیت این شغل نتوانسته ایم تصمیمی بگیریم و بحث دوم مسأله سوخت آنها است. وقتی نمی توانیم تنها یک قلم بنزین آنها را تامین نماییم چگونه می خواهیم اقتصاد دریایی خودرا توسعه دهیم؟

به گفته وی، توسعه اقتصاد دریا علاوه بر فراهم کردن زیرساخت های آن، نیازمند توجه به موضوع اشتغال و معیشت صیادان، لنج داران، ماهی گیران و همه کسانی است که در این عرصه مشغول فعالیت هستند.
1401/04/31
13:02:00
5.0 / 5
164
تگهای خبر: ارز , اشتغال , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما