نماینده كارفرمایان در شورای عالی كار:

بسته حمایتی کارفرمایان وعده ای بیش نبود

بسته حمایتی کارفرمایان وعده ای بیش نبود

به گزارش هم پیما نماینده کارفرمایان در شورایعالی کار با انتقاد از عدم تخصیص بسته های حمایتی وزارت صمت و عدم تحقق وعده وزارت کار اظهار داشت: باوجود قول ها و وعده هایی که به ما داده شد، تا امروز بسته عملی و کارآمدی برای پشتیبانی از بخش تولید و فعالان اقتصادی اختصاص پیدا نکرده است.اصغر آهنی ها ـ در گفتگو با ایسنا، درباره تخصیص بسته حمایتی کارفرمایان که قرار بود از آغاز سال جاری اختصاص پیدا کند، اظهار نمود: بسته های حمایتی از تولید و کارفرمایان که وزارت صمت و وزارت کار قول داده بودند در اختیار کارفرمایان قرار داده می شود تا امروز اختصاص نیافته است و متاسفانه این وزارت خانه ها بیشتر درگیر مشکلات جاری خود هستند.

وی اضافه کرد: باوجود پیگیری ها و مذاکرات بسیاری که داشتیم تا امروز بسته عملی و کارآمدی برای بخش تولید و فعالان اقتصادی تخصیص پیدا نکرده و قول ها و وعده هایی که به ما می دهند معمولاً در زمانی است که فشار به بخش تولید بیاورند و پس از مدتی فراموش می کنند.

آهنی ها با اشاره به اینکه بسته حمایتی مذکور شامل معافیت های بیمه ای، مالیاتی و پیشبینی تسهیلات ویژه است، اظهار نمود: تاکید ما این است که تولید قربانی نشود چون این کار منطقی نیست و تولیدکنندگان با سرمایه های ملی کار می کنند ولی متاسفانه توجه زیادی به این مسئله نمی گردد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره بر مباحثی تکیه می کنند که برای کشور مهم می باشد و تاکیدات و محورهایی که در مورد اهمیت تولید و صنعت بیان می فرمایند بر همه مشخص است ولی عدم اقدام عملی ما را گرفتار مشکل کرده است.

این مقام مسئول کارفرمایی در انتها اقدام عملی و حمایت واقعی از بخش صنعت و تولید کشور را خواهان شد.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، پیش از این قرار بود بسته حمایتی کارفرمایان تا آخر اردیبهشت ماه ابلاغ شود که معاون اشتغال وزیر کار اعلام نمود بسته تشویقی کارفرمایان در مراحل پایانی تصویب در هیات دولت قرار دارد.

منبع:

1401/04/04
17:01:20
5.0 / 5
144
تگهای خبر: اشتغال , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما