سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام كرد

تغییر ضوابط کرونائی برای ورود به ایران

تغییر ضوابط کرونائی برای ورود به ایران

به گزارش هم پیما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: برمبنای آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط مسافران برای ورود به کشور از نظر محدودیت های کرونائی تغییر کرده است و مسافران تنها باید یکی از شرایط مورد نظر یعنی تزریق دو دز واکسن یا تست منفی PCR را داشته باشند.میراکبر رضوی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هم اکنون شرایط و محدودیت های کرونائی باتوجه به کاهش شیوع این بیماری در کشورهای مختلف درحال تغییر و تعدیل است. بر این اساس طبق آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت های کرونائی برای ورود به کشور کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: مسافران برای ورود به ایران باید یکی از شرایط اعلام شده در گذشته را یعنی تزریق دو دز واکسن، یا تست منفی PCR را داشته باشند. اما باید از آخرین دز تزریق شده وا کسن حداقل ۱۴ روز و از تست منفی PCR حداکثر ۷۲ ساعت گذشته باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه کدام کشورهای خارجی محدودیت های کرونائی را تعدیل یا حذف کرده اند اظهار داشت: تا حالا تنها اتریش نسبت به برداشتن محدودیت های کرونائی برای مسافران ورودی اش اقدام نموده و دیگر کشورها نیز پروتکلهای جدید را به شرکت های هواپیمایی که به شهرهای آنها پرواز دارند، اعلام می کنند.

رضوی در پاسخ به سوال دیگری درباره این که آیا باتوجه به تعطیلی فرودگاه های نجف و بغداد در پی افزایش غلظت گرد و غبار در عراق آیا گزارشی از لغو پروازهای داخلی بدین سبب وجود دارد؟ اعلام نمود: تا حالا گزارشی در خصوص لغو پروازهای داخلی به سبب شرایط جوی و افزایش گرد و غبار نداشتیم اما از همه مردم می خواهیم در چنین شرایطی پیش از عزیمت به فرودگاه با اطلاعات پرواز یا شرکت هواپیمایی مورد نظرشان تماس بگیرند. البته همه شرکت های هواپیمایی موظف می باشند چنین تغییراتی را در پروازهایشان به اطلاع مسافران بوسیله پیامک برسانند و اگر این کار را انجام ندهند مرتکب تخلف شده و با آنها برخورد می شود.

منبع:

1401/03/02
22:30:47
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما