رییس سازمان هواپیمایی اعلام كرد

کوشش برای کاهش قیمت پروازهای عتبات

کوشش برای کاهش قیمت پروازهای عتبات

به گزارش هم پیما رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: همه دستگاههای متولی به دنبال کاهش هزینه ها و قیمت بلیت پروازهای عتبات عالیات هستند اما بالا بودن تعرفه های فرودگاه نجف دلیل گرانی بلیت این پروازهاست.محمد محمدی بخش در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در خواست همه مسؤلان دستگاههای متولی، کاهش هزینه پروازهای نجف و عتبات عالیات است اما کاهش پیدا نکردن قیمت ارتباطی به ایرلاین ها، سازمان حج و زیارت یا سازمان هواپیمایی ندارد.

وی اضافه کرد: علت افزایش قیمت بلیت هواپیما این است که هزینه های عوارضی در فرودگاه نجف بالاست. این عدد به ازای هر مسافر ۲.۵ میلیون تومان است درحالی که فرودگاه دمشق با وجود فاصله بسیار بیشتر نسبت به نجف، تعرفه های پایین تری دارد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: مسؤلان دستگاههای مختلف از سازمان حج و زیارت، سازمان هواپیمایی و... درخواست خویش را مصرانه برای کاهش تعرفه ها و هزینه های غیرمتعارف فرودگاه نجف به مسؤلان عراقی همچون نخست وزیر و رئیس جمهور این کشور اعلام نمودند اما تا کنون نتوانستیم این کار را انجام دهیم البته مسؤلان عراقی موافقت خویش را برای این کار اعلام نمودند اما فرودگاه عراق با توجهبه این که در اختیار بخش خصوصی است، زیر بار کاهش این هزینه نرفته است.

محمدی بخش با اشاره به اینکه فرودگاه های خصوصی برای توسعه فرودگاهی تعرفه هایی را تحت عنوان عوارض از مسافران دریافت می کنند، اظهار داشت: تعرفه های فرودگاه نجف غیرمتعارف و بالاست و بر این اساس رایزنی های خودمان را انجام می دهیم اما حتی اگر این مساله به نتیجه نرسد، نرخی را برای پروازهای نجف بخصوص در روزهای اربعین مشخص خواهیم کرد.

منبع:

1401/02/27
11:50:20
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما