با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام گرفت؛

اعطای پروانه ساخت نخستین شهرک خصوصی کشور

اعطای پروانه ساخت نخستین شهرک خصوصی کشور

به گزارش هم پیما پروانه ساخت نخستین شهرک خصوصی کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید اعطا شد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه ساخت نخستین شهرک خصوصی کشور با عنوان شهرک خلیج فارس با سرمایه گذار بخش خصوصی به مساحت ۴۳ هکتار واقع در شهرستان برازجان استان بوشهر امروز طی مراسمی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در محل وزارت راه و شهرسازی اعطا شد.
بر اساس صدور این پروانه ساخت مساحت فاز اول این شهرک ۲۳ هکتار بوده و کاربری های مسکونی، تجاری، آموزشی، انتظامی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی، مذهبی، جهانگردی، حمل و نقل و انبارداری، فضای سبز و … دارد.
همچنین سرمایه گذار بخش خصوصی بعنوان شهرک ساز موظف به محصور کردن شهرک طی ۶ ماه از زمان صدور پروانه بهره برداری است.
گفتنی است شهرک خلیج فارس در شهرستان برازجان استان بوشهر نخستین شهرکی است که منجر به صدور پروانه بهره برداری شده است.
شرکت عمران شهرهای جدید هم اکنون با هدف پشتیبانی از سیاست های توسعه مسکن کشور و همینطور مدیریت تقاضا در اقشار مختلف اجتماعی، در ۱۴ استان کشور، ۴۶ شهرک را در دستور کار دارد.
شهرک های مذکور با نقش مسکونی و با اهداف مشخص و مطالعات کامل امکان سنجی و مکان یابی تهیه شده اند و به صورت تقریبی بیشتر از ۶۵۹ هزار نفر را در خود جای خواهند داد.
این شهرک ها به جز ۲۰ شهر جدیدی است که توسط شرکت عمران شهرهای جدید در چارچوب شهرهای جدید نسل نو در دست پیگیری است.
سامانه یکپارچه شهرک سازی کشور بعنوان بستری هوشمند و برخط برای ثبت، رسیدگی و پیگیری مبحث راه اندازی شهرک توسط بخش خصوصی و نظام مند کردن تقاضاها در کشور در فروردین ماه ۱۴۰۱ راه اندازی شده و با پیوند ستاد مدیریت شهرک سازی به تمامی ادارات کل استانی و دستگاههای مرتبط، بخش اصلی موانع شهرک سازی که فرآیند طولانی و بروکراتیک اداری است، مرتفع کرد.
در ماه های اخیر بیشتر از ۷۰ درخواست راه اندازی شهرک توسط بخش خصوصی و عمومی به ستاد شهرک سازی رسیده وبعد از طریق اندازی سامانه شهرک سازی روزانه بیشتر از ۱۰ مورد رجوع مستقیم و غیر مستقیم برای ثبت درخواست به این سامانه ثبت می شود.


منبع:

1401/02/20
12:25:59
5.0 / 5
341
تگهای خبر: آموزش , توسعه , جت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما