۸۰۰ کارگر قربانی حوادث سالانه ناشی از کار

۸۰۰ کارگر قربانی حوادث سالانه ناشی از کار

هم پیما: معاون وزیر کار با اعلان اینکه سالانه حدود 800 کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور فوت می کنند، از انجام اقدامات گسترده بمنظور بازمهندسی حوزه سلامت شغلی، ایمنی و بهداشت کار آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، پژوهش های صورت گرفته نشان میدهد که همه ساله در جهان، بیش از یک میلیون نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خودرا از دست می دهند و عده بسیاری گرفتار لطمه های جدی می شوند.

حادثه شغلی یا حادثه ناشی از کار، به حادثه ای گفته می شود که حین انجام وظیفه شغلی یا در رابطه با آن در داخل یا خارج از محل فعالیت رخ داده و جراحت، بیماری، لطمه یا فوت همچون نتایج آن بشمار می رود.

طی سالهای قبل آمار حوادث و سوانح ناشی از کار در کشور از وضع مطلوبی برخوردار نبوده و گاها در بعضی از سال ها افزایش داشته است.

برابر اعلام نظر کارشناسان، حوادث ساختمانی بیش ترین آمار تلفات نیروی کار را به خود اختصاص داده است؛ به نحوی که بیش از ۵۰ درصد حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی اتفاق می افتد و در وقوع بیش از ۸۰ درصد حوادث کار، عامل انسانی موثر بوده است.

علی حسین رعیتی فرد ـ معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ـ با اعلان اینکه سالانه حدود ۸۰۰ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور فوت می کنند، می گوید: در اوایل استقرار دولت مردمی سیزدهم، اقدامات بهادار ای در بازمهندسی حوزه ایمنی و سلامت شغلی مبتنی بر تحول ساختاری در سطح کلان ملی در زمینه ایمنی و بهداشت کار شکل گرفته است.

وی می افزاید: در این خصوص با همکاری مجلس شورای اسلامی، تصویب مقاوله نامه شماره ۸۱ سازمان بین المللی کار با موضوع "بازرسی کار در صنعت و تجارت" و مقاوله نامه شماره ۱۵۵ با موضوع "ایمنی و بهداشت شغلی" بعنوان محورهای راهبردی کلان ارتقای ایمنی و سلامت کار در سطح ملی محقق شد.

به گفته رعیتی فرد، نتایج این اقدامات در بین مدت می تواند ضامن شکل گیری یک حرکت ملی و فرا دستگاهی برای ایجاد و گسترش فرهنگ ایمنی و بهداشت کار پویا در کشور باشد.
سالانه حدود ۸۰۰ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور فوت می کنند که بخش اعظم آن در بخش ساختمان رخ می دهد


منبع:

1401/02/17
21:22:06
5.0 / 5
234
تگهای خبر: جت , حادثه , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما