سفرهای نوروزی مردم در روزهای آخر قرن

سفرهای نوروزی مردم در روزهای آخر قرن

هم پیما: گزارش های مرکز مدیریت راه های کشور نشان میدهد که سفرهای نوروزی مردم در ایام گذشته افزایش حدود 30 درصدی نسبت به همین ایام در سال قبل داشته و میزان ترددهای جاده ای همچنان درحال رکوردشکنی است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین گزارش مرکز مدیریت راه های کشور از ترددهای بین استانی و سفرهای جاده ای مردم از شروع طرح نوروزی امسال یعنی ۲۵ اسفندماه تا روز گذشته (۲۸ اسفندماه) بطور متوسط روزانه دو میلیون و ۶۳ هزار و ۲۴۷ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور تردد کردند که بیشترین میزان سفرهای جاده ای در دو روز گذشته یعنی ۲۷ اسفندماه اتفاق افتاده است که تعداد ترددهای بین استانی به دو میلیون و ۱۷۸ هزار و ۱۶۵ وسیله نقلیه رسیده است.

همین طور سفرهای جاده ای مردم در ایام گذشته نسبت به زمان مشابه نوروز سال ۱۴۰۰، ۲۹ درصد بالا رفته است اما ترددهای روز گذشته پنج درصد نسبت به روز پیش از آن کاهش را نشان میدهد.
برمبنای اطلاعات دریافت شده از دوربین های پلاک خوان در محورهای مواصلاتی کشور چهار میلیون و ۹۵۷ هزار و ۷۰۰ پلاک خودرو در جاده های برون شهری مشاهده شده که از این تعداد چهار میلیون و ۶۱۴ هزار و ۵۰۰ پلاک مربوط به وسایل نقلیه شخصی بوده است.
همین طور بیشترین مبدأ پلاک های رویت شده در محورهای مواصلاتی مربوط به استانهای تهران و البرز، خراسان رضوی، فارس، گیلان و مازندران بوده است که تهران و البرز با حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار پلاک بیشترین سهم را در این میان داشته است.

تغییرات تردد بین استانی از شروع طرح نوروزی امسال (۲۵ اسفندماه) تا روز گذشته (۲۸ اسفندماه) نشان میدهد که غیر از استان اردبیل بقیه استانها افزایش سفرهای جاده ای را نسبت به همین بازه زمانی در سال قبل تجربه کردند که در این میان استانهای خوزستان، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سمنان به ترتیب با ۸۸ درصد، ۶۰ درصد، ۵۸ درصد، ۵۳ درصد و ۴۷ درصد بیشترین رشد را تجربه کردند و در صدر سفرهای نوروزی قرار دارند.

منبع:

1401/01/01
12:53:31
5.0 / 5
221
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما