معاون معدنی وزیر صمت تاكید كرد؛

ضرورت ورود جدی معادن سرب و روی کشور به چرخه تولید

ضرورت ورود جدی معادن سرب و روی کشور به چرخه تولید

به گزارش هم پیما یزد معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به ظرفیت های معدنی کشورمان و اینکه کشور وارد کننده سرب و روی است، بر ضرورت ورود جدی معادن سرب و روی کشور به چرخه تولید تاکید نمود.


«رضا محتشمی پور» در جریان سفر اخیر خود به استان یزد و بازدید از بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه در مهدی آباد بهادران مهریز، اظهار داشت: این معدن نمونه ای خوب از همراهی معدن و طبیعت است و امیدواریم بتواند به الگویی کامل در زمینه فعالیت خوب اقتصادی و استفاده از منابع خدادادی در کنار رعایت حساسیت های زیست محیطی تبدیل گردد.
وی اضافه کرد: نگاه صنعت خودرویی کشور به سمت معادنی چون معادن سرب و روی مهدی آباد است و امیدواریم زحمات و سرمایه گذاری های انجام شده به ثمر برسد.
محتشمی پور از معدن بعنوان بخش مادر و مولد در کشورمان یاد کرد و افزود: معادن ظرفیت توسعه زنجیره ارزش را در کشور ایجاد می کنند و در کشور ما هم ظرفیت های بسیار خوبی در این حوزه وجود دارد که باید از آن به بهترین نحو استفاده گردد.
وی با بیان اینکه حالا کشور ما وارد کننده سرب و روی است، اضافه کرد: این نشان داده است که در کشور ظرفیت صنعتی در این حوزه بیشتر از ظرفیت معدنی وجود دارد و امیدواریم معادن بزرگی مثل معدن سرب و روی مهدی آباد، با ورود به چرخه تولید، این کمبود را جبران کنند.
معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آب و انرژی امروز گلوگاه های اصلی در زمینه فعالیتهای معدنی و صنعتی هستند، خاطرنشان کرد: تکیه بیش از اندازه به گاز و انرژی مشکلاتی بوجود آورده و تکیه بیشتر از این به گاز نمی تواند قابل قبول باشد و باید در این حوزه فکری اساسی نماییم.
محتشمی پور ضمن اشاره به این که سال جاری در اوج تولید گاز هستیم و قطعا سال آینده روند تولید گاز کاسته می شود، اضافه کرد: به علت فرهنگ نادرست استفاده از گاز، میزان مصرف شیب بالایی دارد و بزودی در این حوزه در حوزه صنعت و معدن با محدودیت های جدی انرژی مواجه خواهیم شد.
وی ضمن اشاره به فرهنگ سرمایه گذاری که در یزد وجود دارد، اظهار داشت: فرهنگ سرمایه گذاری در یزد بسیار عمیق است و هر جا یزدی ها حضور یافته اند، فرصت کارآفرینی بسیار خوبی بوجود آورده اند.
«محمدرضا علمدار یزدی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم در این بازدید اظهار داشت: پیشرفت در این معدن بزرگ به صورت روزانه مشهود است و اطمینان داریم این معدن بزودی حرف های جدی در حوزه تولید خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به برنامه بازدید معاون وزیر از معادن بزرگ و کلیدی استان یزد و عضویت وی در شورایعالی معادن، اضافه کرد: معدنکاران یزد چشم انتظار رخدادهای جدید در شورایعالی معادن هستند و امید داریم که موانع پیش روی معدنکاران و تشکل های مرتبط در این شورا رفع گردد.
علمدار یزدی از یزد بعنوان بهشت سرمایه گذاری ایران یاد و اظهار نمود: شاخصهای خیلی از جمله معافیت های مالیاتی، سرعت در صدور مجوزها، واگذاری اراضی شهرک های صنعتی از شاخصهای مهم برند بهشت سرمایه گذاری ایران است.
منبع:

1400/11/02
23:41:22
5.0 / 5
292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما