مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد؛

افزایش سرقت تجهیزات جاده ای درخوزستان

افزایش سرقت تجهیزات جاده ای درخوزستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار داشت: در 9 ماه سال جاری 70 میلیاردریال خسارت سرقت علایم و تجهیزات جاده ای به این اداره کل وارد شده است.غلامعباس بهرامی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این که در ۹ ماهه سال جاری روند سرقت علایم و تجهیزات در سطح محورهای اصلی، شریانی و بزرگراه ها استان افزایشی بوده عنوان کرد: این مسئله چالش هایی را در حوزه ایمنی کاربران جاده ای به وجود آورده است.
وی به خسارت ۷۰ میلیاردریالی سرقت علایم و تجهیزات جاده ای در استان اشاره نمود و اضافه کرد: تابلوهای اخطاری انتظامی بیشترین آمار سرقت را دراین زمینه دارند و به لحاظ ریالی نیز بیشترین خسارت مربوط به سرقت صفحات گاردریل است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان نیا تصریح کرد: سرقت علایم و تجهیزات ایمنی در سطح راه ها، ضریب ایمنی کاربران جاده ای را به حداقل رسانده و موجب بروز حوادث جبران ناپذیری می شود.
وی اضافه کرد: سقوط وسایل نقلیه به درون دره ها، پل ها، آب روها، کانال ها و… به سبب سرقت حفاظ کناری راه، خروج از محور و وقوع تصادفات رخ به رخ به سبب سرقت حفاظ های میانی، ناآگاهی از خطرات جاده ای و ناآگاهی از وجود نقاط پر حادثه از مواردی هستند که به سبب سرقت تابلوها و تجهیزات جاده ای موجب تشدید حوادث جاده ای می شوند.
بهرامی نیا افزود: همین طور تغییرات هندسه به وجود آمده در راه ها و کاهش یا افزایش عرض باندها و نیز مشاهده نکردن وجود قوس در طول راه ها مهم ترین مواردی هستند که به سبب سرقت تابلوها و تجهیزات جاده ای موجب تشدید حوادث جاده ای خواهند شد.
وی با تاکید بر این که باتوجه به محدودیت اعتبارات تخصیص یافته حفظ و صیانت از تجهیزات و علایم جاده ای امری اجتناب ناپذیر و ضروری می باشد، اظهار داشت: بطور قطع برای حفظ جان کاربران جاده ای به سبب سرقت تابلوها و تجهیزات راه ها، برخورد قاطع و شدید با سارقان توسط مراجع ذی صلاح بیش از پیش مورد نیاز است.

1400/10/27
23:48:03
5.0 / 5
258
تگهای خبر: جت , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما