۱۱ هزار کیلومتر شبکه ریلی از برنامه ششم توسعه عقب مانده ایم

۱۱ هزار کیلومتر شبکه ریلی از برنامه ششم توسعه عقب مانده ایم

به گزارش هم پیما نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: در زمینه ریلی طبق برنامه ششم توسعه باید 25 هزار کیلومتر ریل داشته باشیم اما تا کنون 14 هزار کیلومتر تولید شده است.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به اهمیت طرح ملی مسکن و ساخت ۴ میلیون مسکن در ضمن ۴ سال آینده گفت: وزارت راه و شهرساری مسئله مسکن را خوب شروع کرد، برنامه ریزی و هدف گذاری ساخت ۴ میلیون مسکن تا کنون به درستی انجام شده و مجلس نیز باتوجه به قانون جهش تولید مسکن هم جانبه از این طرح حمایت می کند.
میرتاج الدینی با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ اشاره کرد: در لایحه بودجه و تبصره هایی که مربوط به وزارت راه و شهرسازی است مجلس از آنها پشتیبانی خواهدنمود و پیشنهاداتی نیز در جهت تقویت اعتبارات همچون تهاتر نفت و مواردی از این قبیل را مدنظر قرار داده ایم که همه این موارد به وزارت راه و شهرسازی در اجرای پروژه عظیم مسکن کمک می نماید.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با اشاره به مشکلات حوزه حمل و نقل اشاره کرد: حوزه حمل و نقل از مواردی است که باید در همه ابعاد ریلی و زمینی و هوایی مورد توجه و حمایت همه جانبه قرار گیرد.
نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه با اشاره به برنامه ششم توسعه اضافه کرد: در زمینه ریلی طبق برنامه ششم توسعه باید ۲۵ هزار کیلومتر ریل داشته باشیم که متأسفانه تا کنون ۱۴ هزار کیلومتر تولید شده است و ۱۱ هزار کیلومتر از برنامه ششم عقب هستیم. در نتیجه این اعتبارات کفاف اقدامات توسعه در زمینه حمل و نقل را نمی دهد و لازمه تامین اعتبار مالی تهاتر است. مجلس پیشنهاداتی در این رابطه دارد که با تهاتر نفت و شناسایی منابع جدید مشکل منابع مالی را حل کند.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بودجه ۱۴۰۱ را در زمینه مسکن و حمل و نقل تقویت خواهیم کرد.


منبع:

1400/10/21
23:12:19
5.0 / 5
74
تگهای خبر: توسعه , تولید , جت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما