در گفت وگو با هم پیما اعلام شد

رصد کرونائی مسافران هوایی با کد ملی و اعمال ممنوعیت های هوشمند

رصد کرونائی مسافران هوایی با کد ملی و اعمال ممنوعیت های هوشمند

به گزارش هم پیما رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: باتوجه به واکسیناسیون بخش اعظمی از جامعه و ابلاغ دستورالعمل جدید از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا از شروع آذر ماه افرادی که واکسینه نشده اند، نمی توانند از هواپیما برای سفرهای خود استفاده کنند و همه مسافران بوسیله کد ملی شان رصد می شوند.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، از شروع آذر ماه امسال پروتکلهای کرونائی برای سفرهای داخلی و خارجی و خیلی از اصناف و مشاغل اعلام گردید و محدودیت ها و ممنوعیت های هوشمند کرونائی مختص واکسینه نشده ها ابلاغ گردید تا هر کسی که واکسن نزده نتواند از خیلی از خدمات و امکانات بهره مند شود.

محمد محمدی بخش –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت و گو با ایسنا درباره چگونگی اعمال پروتکلهای جدید در سفرهای هوایی اظهار نمود: باتوجه به اینکه بخش اعظمی از مردم هر دو دز واکسن خودرا دریافت کرده اند، برمبنای کد ملی شان و سامانه ای که بوسیله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار حوزه حمل و نقل قرار گرفته است، رصد می شوند و همه بلیت هایی که فروخته شده و صادر خواهند شد بر این اساس است.

وی اشاره کرد: البته همه مجموعه صنعت هوانوردی از روز نخست کرونا رعایت پروتکلهای بهداشتی را در دستور کار خود قرار داده و باید از آنها قدردانی کرد چونکه همیشه یکی از بهترین بخش های کشور از نظر رعایت این پروتکل ها بوده است. بعنوان مثال با توجه به این که از میان همه اعضای ایکائو ایران تنها کشوری بود که محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر را ابلاغ نمود، همه ایرلاین ها و دیگر فعالان صنعت هوایی این پروتکل را رعایت کردند و دیگر اصول بهداشتی همچون ارائه ماسک به مسافران، گندزدایی و ضدعفونی، اصلاح و تنظیم هواکش های کابین، نوع پذیرایی و... را در دستور کار قرار دادند و بر روند آن نیز همیشه نظارت شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: همه ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی موظف می باشند بوسیله سامانه مورد نظر مسافران را رصد کنند تا بلیت هواپیما در اختیار افرادی که واکسنی دریافت نکرده اند، قرار نگیرد و بر این اساس از سفر هوایی مسافران واکسینه نشده جلوگیری خواهد شد.

محمدی بخش اشاره کرد: همه شرکت های هواپیمایی و فعالان این صنعت جهت استفاده از این سامانه و رعایت پروتکلهای بهداشتی جدید توجیه شده و آموزش دیده اند و اگر تخلفی دراین زمینه صورت بگیرد با آن برخورد خواهد شد. چرا از ابتدا اعلام کردیم اصل برای ما اجرای قانون است تا بتوانیم از حقوق ذینفعان این صنعت یعنی مردم و فعالان این حوزه دفاع نماییم.

منبع:

1400/09/09
11:50:20
5.0 / 5
280
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما