در گفت وگو با هم پیما اعلام شد

ممنوعیت و محدودیت های سختگیرانه برای سفر واکسینه نشده ها

ممنوعیت و محدودیت های سختگیرانه برای سفر واکسینه نشده ها

به گزارش هم پیما مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اجرای پروتکلهای جدید کرونایی در سفرهای جاده ای از آغاز آذر ماه اطلاع داد و اظهار داشت: عرضه کارت واکسن برای همه مسافران الزامی خواهد شد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بر مبنای جدید ترین مصوبه ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا از آغاز آذر ماه پروتکلهای جدید و سختگیرانه ای در حوزه های مختلف همچون سفرهای برون شهری به اجرا در خواهد آمد.

داریوش باقر جوان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: پروتکلهای بهداشتی مقابله با کرونا همگی بر جای خود باقی است اما پروتکلهای جدید و سختگیرانه تری به آن اضافه شده است که از آغاز آذر ماه اجرا می گردد. بعنوان مثال به جای فاصله گذاری فیزیکی که قبلا اجرا می شد، به صورت هوشمند این کار را انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: بر مبنای پروتکلهای جدید، افرادی که واکسن دریافت نکرده اند از آغاز آذر ماه نمی توانند سفر کنند و ممنوعیت ها و محدودیت های سختگیرانه تری برای آنها اعمال خواهد شد. البته در این میان به این نکته اشاره ای نشده که حتما باید هر دو دز واکسن را دریافت کرده باشند بلکه کافی است کارت واکسن داشته باشند.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در این شرایط اگر کسی احتیاج به سفر الزامی و ضروری داشت حتما باید تست منفی PCR با مدت زمان کمتر از ۷۲ ساعت را عرضه نماید که این مساله عملا سفر را برای واکسن نزده ها سخت و پرهزینه خواهد نمود.

باقر جوان همینطور درباره این که آیا به سامانه امید برای کنترل هوشمند کرونا در حوزه سفرهای جاده ای متصل شده اید یا خیر؟ اعلام نمود: اتصال به سامانه امید در دستور کار قرار دارد اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور مامور به انجام این پروژه شده و الان این طرح را به صورت پایلوت در استان قزوین اجرایی کرده اند. البته در صورت در اختیار گرفتن IP مورد نظر می توانیم به سامانه امید متصل شویم و کمتر از ۴۸ ساعت این کار قابل انجام است.

وی همینطور در پاسخ به سوالی در خصوص این که اگر فرد یا شرکتی در این میان تخلف مرتکب شود و برخی مبادرت به عرضه کارت جعلی واکسن کنند یا شرکتی بدون چک کردن کارت واکسن بلیت فروشی کند، چه برخوردی خواهید کرد؟ اظهار داشت: پیش از این هم به همه تخلفات رسیدگی می کردیم و اگر فرد یا شرکتی مرتکب تخلف می شد آنرا در کمیسیون های تعیین شده بررسی و با متخلفان برخورد می کردیم. البته هم اکنون همه موارد از راه سامانه امید نظارت و رصد خواهد شد اما اگر تخلفی شکل بگیرد با جدیت بیشتری با آن برخورد خواهیم کرد.

منبع:

1400/08/26
11:41:30
5.0 / 5
137
تگهای خبر: آموزش , سفر , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما