واریز آورده نهضت ملی مسکن 5 مرحله ای شد

واریز آورده نهضت ملی مسکن 5 مرحله ای شد

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به این که آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن طی ۴ تا ۵ مرحله توسط متقاضیان تکمیل می شود از شناسایی دهک های درآمدی از راه بانک رفاه ایرانی ها اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد نهضت ملی مسکن اظهار داشت: بخش عمده قیمت تمام شده واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن توسط تسهیلات دولتی، تأمین اعتبار می شود و مابقی هم طی ۴ تا ۵ مرحله توسط متقاضیان در طول دوره ساخت، تأمین خواهد شد.
محمودزاده در مورد اقساط تسهیلاتی که به نهضت ملی مسکن تعلق می گیرد، اعلام نمود: سود تسهیلات بر مبنای دهک های درآمدی تنظیم شده است و بستگی دارد به این که متقاضی در چه دهک درآمدی قرار گرفته باشد. بر مبنای منابعی که از راه صندوق ملی مسکن در اختیار این کار قرار می گیرد، دولت بخشی از سود تسهیلات بانکی را تقبل می کند که بر مبنای دهک های درآمدی این مبلغ تنظیم شده است و مبلغ اقساط هم به میزان وام و دهک درآمدی مرتبط می باشد.
وی در مورد چگونگی شناسایی افراد در دهک های درآمدی مختلف، توضیح داد: دو منبع اصلی شناسایی دهک های درآمدی وجود دارد. عموماً دهک های اول تا سوم، خانوارهایی هستند که زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند. برای سایر دهک ها هم شناسایی از راه سامانه رفاه ایرانی ها که اطلاعات خانوارها در سامانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شده است، رده بندی و انجام می شود.
معاون مسکن و ساختمان در مورد شرایط مجردان در ثبت نام نهضت ملی مسکن با عنایت به تاکید وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: ثبت نام نهضت ملی مسکن برای افرادی که آماده ازدواج هستند و داشتن مسکن یکی از الزامات ابتدایی ازدواج است، برنامه ریزی شده است. جزئیات حضور مجردان با شرایط عنوان شده در شورایعالی مسکن به تصویب می رسد و اطلاع رسانی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بر مبنای تاکید وزیر راه و شهرسازی، شرط تحویل مسکن برای مجردانی که شرایط اعلام شده را ندارند، منوط به متأهل شدن است.


منبع:

1400/08/21
13:21:08
5.0 / 5
238
تگهای خبر: بانك , جت , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما