وزارت راه اراضی ۵۵ هزار واحد مسکن ملی را به بنیاد مسکن تخصیص داد

وزارت راه اراضی ۵۵ هزار واحد مسکن ملی را به بنیاد مسکن تخصیص داد

به گزارش هم پیما معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تخصیص اراضی ۵۵ هزار واحد مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد از جانب وزارت راه و شهرسازی اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حمیدرضا سهرابی با اشاره به این که بنیاد مسکن تعهد کرده است تا ۱۳۵ هزار واحد مسکونی از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن را عملیاتی و اجرائی کند، اظهار داشت: در مجموع حدود ۵۰۹ هزار نفر از افرادی که باید تحت مسئولیت بنیاد مسکن مبادرت به ساخت وساز واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی کنند در سامانه نام نویسی کردند که ۳۳۳ هزار نفر از آنها تأیید فرم های سه گانه (عدم استفاده از تسهیلات زمین و مسکن دولتی و یارانه ای، عدم مالکیت خصوصی و تأهل) را دارند. از این ۳۳۳ هزار نفر ۷۷ هزار نفر تأیید نهایی شدند و ۶۱ هزار نفر واریز وجه کرده و در نوبت واگذاری و تخصیص زمین هستند.
سهرابی با اشاره به این که ۵۵ هزار نفر از افراد تأیید شده بیش از ۴۰ میلیون تومان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن پرداخت کردند، اضافه کرد: تا حالا از طرف وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی ۵۵ هزار واحد مسکونی زمین به بنیاد مسکن واگذار شده است. اما از این ۵۵ هزار نفر معادل ۴۵ هزار نفر زمین دارند. ۱۰ هزار نفر افرادی هستند که واریز وجه کردند اما زمین در اختیار آنها برای ساخت مسکن اختصاص نیافته است و از طرف دیگر برای ۳۰ هزار واحد زمینی وجود دارد که متقاضی ندارد.
وی توضیح داد: برای ۴۵ هزار نفر، زمین تخصیص یافته و همین طور پروژه برای آنها تعریف شده که در مراحل مختلف کار از صدور پروانه تا نازک کاری هستند. ۲۹ هزار واحد از این تعداد واحد پی کنی کردند و وارد پیشرفت فیزیکی شدند.


منبع:

1400/08/03
09:45:24
5.0 / 5
224
تگهای خبر: ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما