شاكری:

سامانه ثبت خانه های خالی به حد مطلوب نرسیده است

سامانه ثبت خانه های خالی به حد مطلوب نرسیده است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به سوالاتی که سوداگران و مافیای حوزه مسکن پیرامون اجرای قانون دریافت مالیات از خانه های خالی در ذهن مردم بوجود آورده اند پاسخ داد.


اقبال شاکری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به لزوم اجرای دقیق قانون دریافت مالیات از خانه های خالی، بیان نمود: متاسفانه سامانه ای که برای اجرای این قانون و ثبت خانه های خالی پیشبینی شده به حد مطلوب نرسیده است. وزارت راه و شهرسازی به کمک سازمان امور مالیاتی لازم است در مورد نحوه کارکرد سامانه و خروجی آن به مردم اطلاع رسانی کند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مردم در مورد این سامانه همچنان سوالاتی در ذهن دارند و به نظر می آید در این بخش کوتاهی صورت گرفته است. دریافت مالیات از خانه های خالی یکی از قانون های مهم و اثرگذار در حوزه مسکن می باشد که با ورود خانه های خالی به بازار می تواند بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار سازد. همینطور در آینده هم جلوی سوداگری در این بازار را خواهد گرفت.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاههای مرتبط باید طوری برنامه ریزی کنند تا مردم به خوبی آگاه گردند. باید به سوالاتی که سوداگران و مافیای حوزه مسکن پیرامون این قانون در ذهن مردم بوجود آورده اند پاسخ داد. یک قانون خوب زمانی اثرگذار می باشد که به خوبی اجرایی شود. زمانی یک قانون اثرگذار می باشد که به خوبی اجرایی شود و در زندگی مردم اثرگذار باشد.1400/07/14
15:52:25
5.0 / 5
268
تگهای خبر: بازار , دستگاه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما