تاکید وزیر راه بر حمل یکسره کالا از بنادر

تاکید وزیر راه بر حمل یکسره کالا از بنادر

وزیر راه و شهرسازی بر لزوم تحقق حمل یکسره کالا از کشتی به مقصد تصریح کرد و اظهار داشت: باید در دراز مدت ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر با تأمین تجهیزات مورد نیاز افزایش یابد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، رستم قاسمی در نشست ۲۱۹ شورایعالی ترابری با مبحث آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور و راهکارهای تخلیه سریع این کالاها، اظهارکرد: حمل یکسره کالا از کشتی به مقاصد داخلی باید در دستور کار قرار بگیرد و تمام حاضران در جلسه باید در حوزه اختیارات و وظایف خود برای محقق شدن این امر تلاش کنند.

وی اضافه کرد: لزوم دارد که تمام ذی نفعان این روند نسبت به دریافت مجوزهای لازم برای حمل یکسره اقدام نمایند و وزارت راه و شهرسازی هم تمام توان خویش را برای تأمین این مجوزها به کار خواهد بست.

این عضو کابینه دولت سیزدهم همینطور از دستگاههای نظارتی خواست تا نسبت به تسهیل فرآیندهای بازرسی و ترخیص کالاهای ضروری که لازمه محقق شدن حمل یکسره است، اقدام نمایند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه ضمن اشاره به لزوم تأمین ناوگان جاده ای و ریلی برای حمل کالاهای اساسی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در کمیته های تخصصی راهکارهای افزایش ظرفیت حمل را بررسی خواهد نمود. در بلندمدت هم باید نسبت به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر با تأمین تجهیزات مورد نیاز اقدام گردد.

قاسمی در انتها اظهار داشت: لازم است سازوکاری طراحی شود تا بنادر از زمان تقریبی رسیدن کشتی های حامل کالا آگاه باشند تا تمام دستگاههای مسئول بتوانند برای حمل کالاها برنامه ریزی کنند.

براساس گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در این جلسه شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه آهن، محمد راستاد، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بنادر و دریانوردی، داریوش امانی، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری، سیاوش امیرمکری، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نمایندگان وزارت صمت، گمرک، بانک مرکزی، شرکت بازرگانی دولتی، انجمن ایمنی راه ها، بخش خصوصی و سایر اعضای شورا حضور داشتند.
1400/06/11
10:50:02
5.0 / 5
351
تگهای خبر: بانك , دستگاه , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما