مدیركل گمرك بوشهر:

کشتی حامل ۲۷ هزار تن برنج وارد بندر بوشهر شد

کشتی حامل ۲۷ هزار تن برنج وارد بندر بوشهر شد

مدیرکل گمرک بوشهر اظهار داشت: کشتی حامل کالای اساسی به ظرفیت 27 هزار تن برنج در بندر بوشهر پهلو گرفت و درحال تخلیه و انتقال آن به انبارهای شرکت تجاری دولتی است.به گزارش هم پیما به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بهروز قره بیگی از پهلوگیری کشتی محموله کالای اساسی در بندر بوشهر آگاهی داد و گفت: ظرفیت محموله کشتی یاد شده ۲۷ هزار تن برنج است که حالا بیش از ۵۰ درصد آن تخلیه شده و درحال انجام پروسه تشریفات گمرکی برای ترخیص است.
وی از انتقال محموله این کشتی به انبارهای شرکت تجاری دولتی آگاهی داد و اضافه کرد: محموله کشتی یاد شده به انبارهای اختصاصی شرکت تجاری دولتی منتقل می شود و تا حالا افزون بر ۵۰ درصد آن حسب درخواست شرکت تجاری دولتی به انبارهای چغادک و منطقه ویژه اقتصادی ۲ بوشهر انتقال یافته است.
مدیرکل گمرک بوشهر صادرات کالا از گمرکات این استان را یاد شده قرار داد و اضافه کرد: صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر در چهار ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال پیش از نظر وزنی ۱۲ و ارزش ۸۳ درصد بالا رفته است.
قره بیگی از صادرات ۸.۸ میلیون تن کالای غیرنفتی در چهار ماه نخست امسال از گمرکات استان بوشهر آگاهی داد و بیان کرد: در طول این مدت هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا غیرنفتی به ارزش حدود سه میلیارد دلار از گمرکات استان بوشهر صادر گردیده است.
ناظر گمرکات استان بوشهر کشورهای ترکیه، پاکستان، هند، آفریقای جنوبی، چین، امارات متحده عربی، برزیل، قطر و تایوان را از عمده کشورهای مقصد صادرات گمرکات استان بوشهر دانست و با اشاره به واردات کالا در چهار ماه نخست اشاره کرد: ۱۰۲ هزار تن کالا به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار کالا بوسیله گمرکات این استان در چهار ماه نخست امسال ترخیص شده است.

1400/06/01
09:04:06
5.0 / 5
422
تگهای خبر: ارز , بندر , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما