سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در هفته جاری

تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در هفته جاری

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری در هفته جاری اطلاع داد و اظهار داشت: مباحث بسیاری در دستور کار قرار گرفته اما مبنای تصمیم گیری، آنالیز قیمتی است که از جانب ایرلاین ها باید عرضه شود.محمد حسن ذیبخش در گفتگو با ایسنا درباره این که بالاخره تکلیف قیمت بلیت هواپیما که طی هفته های گذشته بدون ضابطه از جانب ایرلاین ها افزایش پیدا کرده است، چه زمانی روشن خواهد شد؟ اظهار نمود: تکلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری که در همین هفته برگزار می شود، تعیین می شود و درخواست ایرلاین ها برای افزایش قیمت مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما مبنای اصلی تصمیم گیری در این نشست آنالیز قیمتی است که شرکتهای هواپیمایی باید عرضه کنند.

وی اضافه کرد: هر احتمالی در این نشست وجود دارد. امکان دارد با بخشی از این افزایش قیمت موافقت شود و امکان دارد مخالفت کاملی صورت گیرد و ایرالاین ها مجبور به بازگرداندن قیمت بلیت هایشان شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: موضوعات دیگری هم مانند تأثیر نوع هواپیما و تایپ پروازی در قیمت بلیت هواپیما مطرح گردیده است که احتمال دارد در جلسه پیش روی شورایعالی هواپیمایی کشوری بررسی شود.

ذیبخش در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که بعضی از ایرلاین ها در هفته های اخیر قیمت بلیت پروازهایشان را بدون توجه به قانون و نرخ های مصوب کنونی افزایش داده اند، تکلیف آنها چه می شود؟ اظهار داشت: در این یک ماه پرونده این شرکتهای هواپیمایی که اتفاقا تخلفات کمی هم نداشتند در سازمان تعزیرات حکومتی درحال بررسی است اما الان چند ایرلاین معدود قیمت هایشان بالاتر از نرخ مصوب است و بقیه شرکت ها نرخ های خویش را به مصوبه کنونی بازگردانده اند.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی از اویل تیر ماه افزایش پیدا کرد و مسؤلان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری بارها اخطار دادند و تهدید کردند که این قیمت ها باید از جانب شرکتهای هواپیمایی اصلاح گردد اما این اتفاق پس از گذشت بیست و چند روز هنوز نیفتاده، این وضعیت همچنان ادامه دارد و خبری از معرفی متخلفان و برخورد قضایی با آنها که پیش از این مسؤلان اخطار داده بودند، نیست.
1400/04/26
21:29:48
5.0 / 5
477
تگهای خبر: پرواز , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما