در گفت و گو با هم پیما مطرح شد

اقتصاد و مردم روی آرامش را می بینند اگر

اقتصاد و مردم روی آرامش را می بینند اگر

به گزارش هم پیما یک مقام کارگری نقطه قوت رئیسی را سرسختی و جدیت وی در اجرای قانون می داند. وی می گوید آنچه اقتصاد و مردم را زمین گیر کرده فقط تحریم خارجی نیست بلکه خود تحریمی است و تا زمانی که فکری برای تحریم های داخلی و خود تحریمی نکنیم، اقتصاد و مردم روی آرامش را نمی بینند.ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا درباره ضرورت اصلاح قوانین مخل کسب و کار در دولت سیزدهم اظهار نمود: شخصاً معتقدم که حضور آقای رئیسی کمک بسیاری به اجرای قوانین مربوط حوزه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار خواهد نمود.

وی افزود: اقای رئیسی از دادستانی کار خویش را شروع کرده، سالها در قوه قضاییه بوده و به تمام زیر و بم های قوانین اجرا شده یا نشده آگاه است؛ بنابراین در اجرای قوانین جدیت بیشتری خواهد داشت.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران خاطرنشان کرد: هم اکنون برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر به زیان بخش های تولید، بازار کار و فضای کسب و کار کشور است. اگر ایشان از جدیت خود بعنوان یک نقطه قوت در تمام زمینه ها بخصوص اجرای قانون استفاده نماید و اجازه ندهد افرادی با دور زدن قوانین و اجرا نکردن آن مشکل ساز شوند، اساسا به سود جامعه و اقتصاد خواهد بود.

چمنی با تکیه بر بازبینی خیلی از قوانین کشور همچون قانون تجارت از دولت سیزدهم خواست با ارسال لایحه به مجلس که همسو و همراه با دولت می باشد، قوانین ناکارآمد و دست و پاگیر را که به زیان تولید و اشتغال کشور است، اصلاح نماید و اجازه رواج بی قانونی در کشور را ندهد.

این مقام کارگری در انتها خود تحریمی را به زیان اقتصاد و مردم دانست و تصریح کرد: معتقدم آنچه اقتصاد و مردم را زمین گیر کرده بیشتر از تحریم های خارجی، از خودتحریمی است. بیشترین ضرر و زیان به مردم و اقتصاد از تحریم های داخلی است بنابراین تا زمانی که فکری برای خود تحریمی نکنیم، اقتصاد و مردم روی آرامش را نخواهند دید.

منبع:

1400/04/15
22:42:23
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما