مدیركل مسكن روستایی بنیاد مسكن تشریح كرد

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن روستایی

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن روستایی

به گزارش هم پیما مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن از پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی تا ۱۰ روز دیگر اطلاع داد و اظهار داشت: کسانی که در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر زمین در اختیار دارند یا می خواهند خانه خویش را بازسازی کنند و تا کنون از وامهای بنیاد مسکن استفاده نکرده اند مشمول این تسهیلات هستند.


حمیدرضا سهرابی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن روستایی با نرخ کارمزد ۵ درصد که تا پیش از این ۵۰ میلیون تومان بود خوشبختانه سال جاری به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: قبلا مدت بازپرداخت این تسهیلات ۱۵ ساله بود که به ۲۰ سال افزایش پیدا کرده است. ازاین رو اقساط ماهیانه آن به حدود ۷۰۰ هزار تومان می رسد.
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه دولت یارانه سود تسهیلات مسکن روستایی را پرداخت می کند اظهار داشت: دستورالعمل این تسهیلات ظرف امروز یا فردا به دایره اعتبارات بانک های صادرات، ملت و مسکن ابلاغ می شود و تا ۱۰ روز آینده پرداخت وام در استانها آغاز خواهد شد.
سهرابی درباره شروط دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی اظهار داشت: افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر دارای خانه فرسوده و صدمه پذیر هستند، همینطور کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند می توانند از این وام استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که مطابق طرحهای هادی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از شهرداری پروانه ساخت دریافت می کنند و تا کنون از تسهیلات بنیاد مسکن استفاده نکرده اند مشمول این وام خواهند بود.
منبع:

1400/04/08
18:01:04
5.0 / 5
469
تگهای خبر: بانك , ساخت , صادرات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما