زنان در كدام كشورها آینده شغلی بهتری دارند؟

زنان در كدام كشورها آینده شغلی بهتری دارند؟

به گزارش هم پیما خراسان رضوی اگر در اردن، سنت لوسیا، بوتسوانا، هندوراس یا فیلیپین کار می کنید احتمال اینکه رئیس شما زن باشد بسیار زیاد است. این مورد مطابق با آمار سال ۲۰۱۹ است که در فوریه سال جاری توسط سازمان بین المللی کار انتشار یافته است.


به نقل از ویفروم، بالاترین رتبه در کشورهای اروپایی، بلاروس است که جایگاه ششم را کسب کرده و پس از آن لتونی، مولداوی و روسیه قرار دارند.
سازمان بین المللی کار (ILO) داده هایی را در مورد کشورهایی با بیشترین درصد مدیران زن منتشر نموده است، کشوری که بالاترین درصد مدیران زن را دارد، اردن است. اردن با ۶۲ درصد از کل پست های مدیریتی که توسط زنان اداره می شود، پیشگام این لیست است.
این اعداد همینطور نشان می دهند که از ۸۳ کشوری که این ارقام را به ILO گزارش کردند، تنها پنج کشور برابری جنسیتی را در سمت های رهبری کسب کرده اند.
در میان کشورهای اروپایی بالاترین رتبه ۶ و در ارتباط با بلاروس است و بعد از آن لتونی، مولداوی و روسیه قرار دارند. به طورکلی، کشورهای اروپای شرقی و جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق در رتبه بندی نمره بالایی مانند کشورهای آمریکای مرکزی کسب کردند.
شایان ذکر است، ایالات متحده با ۴۰.۷ درصد سهم پست های مدیریتی توسط زنان در رتبه ۲۱ قرار دارد.
کشورهای آسیایی و آفریقایی به استثنای برخی کشورها، رتبه پایین تری دارند. فیلیپین در این رتبه بندی برجسته است و با دستیابی به برابری جنسیت در مدیریت، جایگاه پنجم جهان را از آن خود کرده است. کشور بزرگ آسیایی بعدی که روابط تاریخی با روسیه ندارد، میانمار است که در رتبه ۳۹ با میزان ۳۵.۷ درصد مدیران زن قرار گرفته است.
سازمان بین المللی کار خاطرنشان می کند: زنان به احتمال زیاد سمت های مدیریتی در منابع انسانی، اداری، مالی، بازاریابی یا روابط عمومی دارند (مناطقی که سازمان ها آنرا بعنوان عملکردهای پشتیبانی تجاری تعریف می کنند). ازاین رو موفقیت مدیران زن در فیلیپین با فرایند برون سپاری فرایند تجارت محلی قوی ارتباط دارد.
بر اساس گزارش سازمان آمار فیلیپین، زنان حدودا دو سوم کارمندان پردازش داده ها و حدود سه چهارم در نسخه نویسی پزشکی را می سازند.
وقتی صحبت از زنان در نقش های اجرایی می شود، جهان از برابری فاصله دارد اما فیلیپین بار دیگر در رده های بالا قرار می گیرد. طبق نظرسنجی از ۳۲ کشور توسط گرانت تورنتون (شرکت خدمات حرفه ای آمریکایی)، مدیران ارشد زن فیلیپینی با پر کردن ۴۳ درصد موقعیت ها در راس لیست قرار دارند. رتبه بندی ILO سهم زنان این کشور در مدیریت متوسط و عالی را بسیار کمتر و حتی پایین تر از ۳۰ درصد اعلام نموده است.1400/03/15
12:48:18
5.0 / 5
284
تگهای خبر: بازار , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما