در گفت وگو با هم پیما مطرح شد

تأمین مواد اولیه بنگاهها از راه شركتهای تأمین نیاز

تأمین مواد اولیه بنگاهها از راه شركتهای تأمین نیاز

یک کارشناس حوزه تعاون تشکیل و توسعه تعاونی های تأمین نیاز را همچون راهکارهای پشتیبانی از تولید برشمرد و اظهار داشت: شرکتهای تأمین نیاز نقش موثری در تهیه و تأمین مواد اولیه مورد نیاز بنگاهها با قیمت پایین دارند.رضا وفایی یگانه در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هم اکنون یکی از دغدغه های مهم تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی تأمین مواد اولیه با قیمت مناسب می باشد ولی به علت کم توجهی به مبحث ساماندهی فعالیت های اقتصادی، بیشتر واحدهای تولیدی خود نسبت به تأمین مواد اولیه مورد نیاز اقدام می کنند که می تواند باعث افزایش هزینه های تولید شود.

وی اضافه کرد: در بخش تعاون بسترهایی نظیر شرکتهای تأمین نیاز وجود دارد که هزینه های تولید را به شکل عملیاتی با امکان دسترسی و قیمت پایین نهاده های تولید می کاهد.

به گفته این کارشناس بخش تعاون، تعاونی های تأمین نیاز می تواند از جانب تولیدکنندگانی ایجاد شوند که فعالیت های همگن دارند و مواد اولیه مورد نیاز بنگاهها را با تجمیع تقاضای همگن با کمترین قیمت به دست واحدهای تولیدی برسانند.

وفایی یگانه در ادامه از واحدهای تعاونی تأمین نیاز بعنوان یکی از راهکارهای پشتیبانی و پشتیبانی از تولید نام برد و اظهار نمود: تفاوتی که این شرکتها با بخش خصوصی دارند در این است که شرکتهای خصوصی به حداکثر سازی سود می اندیشند و مواد اولیه را تا جایی که فضای رقابتی اجازه دهد با بیشترین قیمت به واحدهای تولیدی عرضه می کنند.

وی اظهار داشت: با اینکه در این شیوه تأمین واحد تولیدی از سود شرکت تأمین کننده نیاز بهره مند می شود ولی قیمت تمام شده کالا بالا است در صورتیکه در شرکتهای تعاونی تأمین نیاز، مواد اولیه با کمترین قیمت در اختیار اعضا قرار می گیرد و نگاه سودآوری از جانب واحد تولیدی به شرکت تأمین نیاز وجود ندارد.

مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون، ملاک سنجش و ارزیابی عملکرد شرکتهای تأمین نیاز بخش تعاون را در عرضه مواد اولیه با قیمت های پایین عنوان نمود و اضافه کرد: هرچه مواد اولیه با قیمت پایین عرضه گردد، تعاونی تأمین نیاز در فعالیت و عملکرد خود موفق عمل کرده است.
1400/02/28
13:53:11
5.0 / 5
463
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما