با تصویب هیات وزیران

حق مسكن كارگران ۱۵۰ هزار تومان بیشتر شد

حق مسكن كارگران ۱۵۰ هزار تومان بیشتر شد

به گزارش هم پیما وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران اطلاع داد. بر این اساس افزایش مبلغ حق مسکن از فروردین ۱۴۰۰ در فیش حقوقی کارگران لحاظ و معوقات آن به کارگران پرداخت خواهد شد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، شورایعالی کار در دویست و نود و هفتمین نشست خود در اسفند سال ۱۳۹۹ با تصویب افزایش کمک هزینه مسکن کارگران موافقت نمود و مبلغ آنرا از ۳۰۰ هزار تومان به ۴۵۰ هزار تومان افزایش داد؛ بر همین مبنا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن موافقت با مصوبه شورایعالی کار، متن پیشنهادی مربوط را برای اجرا از آغاز فروردین ۱۴۰۰ با قید فوریت به هیات دولت عرضه کرد.

ارسال پیشنهاد افزایش حق مسکن به هیات دولت، به دنبال تصویب افزایش ۳۹ درصدی حداقل دستمزد ۱۴۰۰ در شورایعالی کار صورت گرفت.

مطابق ماده ۲ اصلاحی قانون طبقه بندی مشاغل و برقراری کمک هزینه مسکن کارگری، حق مسکن برای کارگران مشمول قانون کار، سالیانه توسط شورایعالی کار، تعیین و در هیات وزیران تصویب می شود.

حق مسکن تنها آیتم بسته مزدی کارگران به حساب می آید که جهت اجرا باید به تصویب هیات وزیران برسد که با عنایت به اعلام امروز وزیر کار، پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران از تصویب هیات وزیران گذشت.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، پیش از این مبلغ کمک هزینه مسکن کارگران ۳۰۰ هزار تومان بود که با تصویب هیات وزیران به ۴۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

با توجه به تصویب افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران، افزایش حق مسکن از فروردین ماه سال جاری در فیش حقوقی کارگران مشمول قانون کار لحاظ و معوقات آن به کارگران پرداخت خوهد شد.
1400/02/23
10:15:09
5.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما