رشد قیمت مسكن در آمریكا شدت گرفت

رشد قیمت مسكن در آمریكا شدت گرفت

به گزارش هم پیما از ۲۰  شهر بزرگ آمریکا متوسط قیمت مسکن در ۱۹ شهر در ماه فوریه به نسبت ماه قبل افزوده شده است.


به گزارش هم پیما به نقل از فاکس بیزینس، به دنبال کاهش شدید در بخش عرضه مسکن، متوسط رشد قیمت خانه ها در بزرگ ترین اقتصاد جهان در ماه فوریه به بالاترین سطح خود در طول ۱۴ سال گذشته رسیده است. در بازه زمانی ۱۲ ماهه، رشد قیمت مسکن در ۲۰ شهر بزرگ آمریکا ۱۲.۲ درصد اندازه گیری شده که این رقم نسبت به بازه مشابه به ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش داشته است.
از ۲۰ شهر بزرگ آمریکا متوسط قیمت مسکن در ۱۹ شهر در ماه فوریه به نسبت ماه قبل افزوده شده است. شهر فونیکس در ایالت آریزونا رکورددار افزایش قیمت در این بازه بوده است تا جایی که رشد ۱۷.۴ درصدی قیمت مسکن در این شهر در یک سال گذشته به ثبت رسیده است. شهر سن دیگو در کالیفرنیا با ۱۷ درصد افزایش و سیاتل در واشنگتن با رشد ۱۵.۴ درصدی در رده های بعدی قرار دارند.
کریگ لازارا- مدیر اجرایی در موسسه اند پی دی جی آی- اظهار داشت: اثر کرونا بر روی بخش مسکن کاملا محسوس باقی مانده است و خریداران با انگیزه بیشتری به دنبال خرید خانه هستند در حالیکه عرضه مسکن به علت مشکلات مواد اولیه کاهش یافته است.
این افزایش قیمت در حالی رخ می دهد که فروش خانه ها در این کشور کاهش یافته است. داده های منتشره نشان می دهند که در ماه فوریه ۶.۲۲ میلیون واحد مسکن در این کشور معامله شده اند که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش کلی خانه های معامله شده میزان فروش خانه های جدید نسبت به ماه قبل ۹ درصد افزایش داشته است.
هفته گذشته افزایش تقاضا برای دریافت وام مسکن سبب شد نرخ بهره اوراق رهنی ۳۰ ساله مسکن با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به هفته قبل آن به رقم ۳.۲ درصد برسد.
طبق اعلام آژانس فدرال مسکن آمریکا، در سرتاسر این کشور متوسط قیمت مسکن در ماه فوریه نسبت به فوریه سال قبل ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است.1400/02/08
11:45:37
5.0 / 5
483
تگهای خبر: فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما