چرا كركره بعضی مغازه ها با وجود تعطیلی باز است؟

چرا كركره بعضی مغازه ها با وجود تعطیلی باز است؟

هم پیما: یک کارشناس حوزه کار معتقد می باشد تصمیماتی که درباب تعطیلی مشاغل غیرضرور و اصناف و کسبه در زمان مدیریت بحران کرونا گرفته می شود باید با درنظر گرفتن وضعیت درآمدی کسب وکارها و مشکلات مالی و معیشتی صاحبان مشاغل باشد.حمید نجف در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باوجود آنکه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نموده که در شهرهای قرمز به جز مشاغل ضروری، برخی صنوف و مشاغل غیر ضرور باید تعطیل کنند اما به سطح شهر که می رویم می بینیم یکسری از گروه های شغلی همچنان در حال فعالیت هستند و کرکره مغازه هایی مثل آرایشگاهها نیمه باز است و کاسبی های یواشکی در جریان است.

وی افزود: طبعا این کسب وکارها باید اجاره خودرا بپردازند و بیشتر آنها چک و بدهی یا قسط بانکی دارند ولی وقتی مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ می شود خیلی از آنها تلاش می کنند به خاطر حفظ جان مردم و رعایت مسایل بهداشتی تعطیل کنند.

نجف اشاره کرد: درست است که مصوبات و تصمیماتی که درباب تعطیلی شهرهای قرمز یا مشاغل غیرضرور گرفته می شود با هدف مدیریت بحران کرونا است تا کشور بیش از این لطمه نبیند و آمار فوتی ها و مبتلایان بالاتر نرود ولی باید بپذیریم که وضعیت درآمدی کسب وکارها و مشکلات مالی و معیشتی صاحبان مشاغل را هم درنظر بگیریم و از آنها حمایت نماییم.

این کارشناس حوزه کار افزود: بیشتر کسب وکارها دو هفته در روزهای نوروز تعطیل بودند و وقتی هم که فعالیت خودرا شروع کردند با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ناچار شدند باردیگر تعطیل کنند در صورتیکه این کسب وکارها ممر درآمد دیگری ندارند چون اصل منبع درآمدشان کاسبی است و باید نان به خانه هایشان ببرند.

وی بر لزوم پشتیبانی از مشاغل و کسب وکارها در زمان تعطیلی بازار اصرار کرد و اظهار داشت: آیا دولتی ها حاضر می شوند دو ماه حقوق نگیرند یا یک سوم حقوقشان را در اختیار کسبه محل قرار دهند تا اصناف و کسب و کارهایی که ناچار به تعطیلی شده اند حمایت شوند؟

به گفته این کارشناس حوزه کار خروجی تصمیماتی که از بالا در وضعیت بحرانی کرونا گرفته می شود مهم و موثر است و باید شرایط زندگی افراد و وضع درآمدی کسب وکارها هم در آن لحاظ شود.

منبع:

1400/01/30
14:24:46
5.0 / 5
461
تگهای خبر: بازار , بانك , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما