معاون وزیر راه و شهرسازی:

۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده ساكن هستند

۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده ساكن هستند

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه 24 درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند، اظهار داشت: 500 هزار واحد مسکن ملی تا اختتام نیمه اول 1401 واگذار خواهد شد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، نعمت اله ترکی عصر امروز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: در حوزه مسکن ظرفیتی که وزارت راه و شهرسازی در کشور برای راه اندازی واحدهای مسکونی برای واجدین شرایط در نظر گرفته از روی دو محور بوده است که یک محور تکمیل واحدهای مسکن مهر و دیگری راه اندازی مسکن در قالب طرح اقدام ملی بوده است.
واگذاری ۵۰۰ هزار مسکن ملی تا اختتام نیمه اول ۱۴۰۱
وی اضافه کرد: از سال ۹۲ تا آخر سال ۹۸ و نیمه اول امسال، یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مهر که در تعهد دولت و وزارت قرار گرفته بود، در بیشتر استانها راه اندازی، به پایان رسیده و واگذاری این واحدها نیز انجام شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز در لرستان نیز پیگیر این مساله شدیم و دغدغه ای از بابت واحدهای مسکن مهر در این استان وجود ندارد.
ترکی با اشاره به اینکه اختتام امسال، پرونده مسکن مهر را تمام شده تلقی می نماییم، اضافه کرد: در کنار این هدف گذاری، ساخت ۴۷۰ تا ۵۰۰ هزار مسکن جدید در قالب مسکن ملی در دستور کار وزارت قرار گرفت و سهمیه هر استانی مشخص شد.
وی اظهار داشت: عملیات اجرائی این واحدها شروع شده است، تمام واجدین شرایط متقاضی مسکن پالایش شدند و تا اختتام نیمه اول ۱۴۰۱ تمام واحدهای مسکن ملی راه اندازی و به متقاضیان واگذار خواهد شد.
۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی بیان داشت: یکی دیگر از وظایف راه و شهرسازی در حوزه مسکن بازآفرینی شهری و کاهش حاشیه نشینی است.
ترکی با اعلان اینکه یکی از ماموریت های مهم وزارت راه و شهرسازی کاهش حاشیه نشینی و بازآفرینی شهری در کشور است، اظهار داشت: مأموریتی که وزیر راه در حکم مدیرکل جدید راه و شهرسازی لرستان به آن تاکید داشته کاهش حاشیه نشینی و بازآفرینی شهری بوده است.
وی با اعلان اینکه ۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند که این وضعیت خوبی نیست، اضافه کرد: برای جلوگیری از این مساله قرار شد که در اولویت اول طرح «کاداستر» صورت گیرد که تا حالا بین ۶۰ تا ۶۵ درصد این طرح در کشور انجام شده است و در لرستان باتوجه به مأموریتی که به مدیرکل جدید ابلاغ گردیده است، اولویت اول اجرای طرح «کاداستر» و حدنگاری است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تمام منابع مالی این طرح در سطح استان لرستان را پیگیری خواهیم کرد تا تامین مالی صورت گیرد.
ترکی بیان داشت: اگر این حدنگاری در لرستان صورت گیرد اموال دولت سند دار می شوند خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.
وعده پیگیری مصوبات مربوط به لرستان
وی با اشاره به بخش حمل و نقل جاده ای در لرستان گفت: راه اندازی بخش آزادراهی و بزرگراهی، جاده های استانی و منطقه ای و … منشأ توسعه استان هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: باتوجه به ظرفیتی که در این استان وجود دارد بنا شد جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار لرستان تشکیل گردد تا مصوباتی که به لرستان اختصاص یافته پیگیری شوند.
ترکی بیان داشت: برای ایجاد یک اداره و تشکیلات و ساختار سازمانی که بتواند خدمات رسان خوبی برای مردم باشد نخستین گام ساماندهی نیروی انسانی است.
وی اظهار داشت: در نشستی که با سازمان استخدامی کشور داشتیم و پیشنهاداتی را ارائه دادیم که برمبنای آن برای ایجاد اداره راه و شهرسازی در شهرستان ها حتما به یک سری شاخص ها نیاز است و در هر شهرستانی که بخواهیم اداره یا نمایندگی ایجاد نماییم باید در قالب این معیار و شاخص ها باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: هفته آتی این پیشنهاد نهایی خواهد شد و برمبنای آن معیار و شاخص هایی که تعیین شده ابلاغ استانی صورت خواهد گرفت و هر شهرستانی که نمره مورد نیاز را کسب کند اداره یا نمایندگی مورد نظر راه اندازی خواهیم کرد.
بنا بر این گزارش در این نشست از زحمات «رضا خالقی»، مدیرکل سابق راه و شهرسازی لرستان با اهدای لوح تقدیر و «وحید کرم الهی» با حکم وزیر راه و شهرسازی بعنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی لرستان معرفی گردید.


منبع:

1399/12/06
22:06:17
0.0 / 5
960
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما