وزیر راه و شهرسازی:

تامین مالی پروژه اتصال بیرجند به شبكه ریلی به زودی شروع می شود

تامین مالی پروژه اتصال بیرجند به شبكه ریلی به زودی شروع می شود

هم پیما: خراسان جنوبی وزیر راه و شهرسازی از شروع تامین مالی پروژه اتصال بیرجند به شبکه ریلی به زودی از محل بازار سرمایه و بورس و با پشتوانه قوی مالی آگاهی داد.


محمد اسلامی که شامگاه دوشنبه ۲۰ بهمن وارد شهرستان طبس در خراسان جنوبی شد، در حاشیه افتتاح همزمان ۹۰ کیلومتر از باند دوم راه های این استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهره مندی مردم خراسان جنوبی از خط ریلی جزو اولویت های مهم وزارت راه و شهرسازی است.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه خط ریلی «چابهار-زاهدان» تا آخر سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: در ادامه این مسیر راه آهن زاهدان - زابل - بیرجند - یونسی نیز در دستور کار است.
اسلامی اظهارکرد: پروژه راه اندازی خط آهن چابهار - زاهدان با موافقت رهبر معظم انقلاب، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی توسط چهار هزار نیروی کار در ۲ شیفت، به سرعت در حال اجراست و اجرای ادامه این مسیر شامل زاهدان - زابل - بیرجند - یونسی نیز در دستور کار قرار دارد و جزو پروژه های اولویت دار است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ابتدا بر طبق قرارداد منعقد شده با یک کشور خارجی، قرار بود هزینه پروژه از محل فاینانس خارجی تامین گردد اما بعد از خروج آمریکا از برجام و تهدید کشورهای طرف قرارداد از طرف آمریکا، این کشورها ناچار به لغو همکاری با ایران شدند و حدود ۱۰ پروژه مهم وزارت راه و شهرسازی به همین مشکل مبتلا شد.
وی افزود: با موافقت بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه، تامین مالی پروژه اتصال بیرجند به خط ریلی، از محل بازار سرمایه و بورس و با پشتوانه قوی مالی به زودی شروع می شود و تا حالا تمامی گام های اساسی اولیه و توافقات مقدماتی انجام شده است.
اسلامی با اشاره به پروژه های دوبانده سازی راه های خراسان جنوبی، اظهار داشت: راه های اصلی و شریانی خراسان جنوبی باتوجه به افزایش ترافیک، ظرفیت بیشتری را طلب می کند که بنا بر این تبدیل این راه ها به بزرگراه از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است.
مهر ماه سال قبل قطعه ۱۶ راه آهن شرق کشور از بیرجند به یونسی به طول ۳۲ کیلومتر و به مبلغ قرارداد ۹۰ میلیارد تومان همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به خراسان جنوبی کلنگ زنی شد.
منبع:

1399/11/21
20:43:22
0.0 / 5
961
تگهای خبر: بازار , بانك , توسعه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما