داستان ادامه دار مسكن مهر دهدشت و سردرگمی متقاضیان

داستان ادامه دار مسكن مهر دهدشت و سردرگمی متقاضیان

کهگیلویه و بویراحمد انتقادات امام جمعه دهدشت در مورد بی توجهی متولیان پروژه مسکن مهر دهدشت سبب ورود نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به این مسئله شد.


مسکن مهر دهدشت که این روزها بعنوان غده سرطانی از آن نام برده می شود طی چند سال گذشته با جانمایی غلط با راه اندازی ۹۱۲ واحد مسکن مهر فراهم گردید.
اما پس از یک دهه از آغاز ساخت این واحدها، چیزی جز بی تدبیری مشاهده نمی گردد و شاهد نارضایتی ساکنان این واحدها هستیم.
هر چند طی این سال ها برخی از این واحدها تحویل داده شد اما در خصوص صحبت های ساکنان این واحدها ناقص و دارای مشکلات زیادی هستند.
چکه کردن آب از سقف و نفوذ آب به دیوارها، ترک برداشتن خانه ها، انتقال صدا در واحدها، بی کیفیت بودن مصالح ساختمان و نبود پارکینگ و آسانسور بخشی از مشکلات سایت مسکن مهر دهدشت است.
مراجعات مختلف این واحدها به دفتر امام جمعه برای حل مشکلات آنان، سبب که حجت الاسلام وحدانی فر در خطبه های نماز جمعه داد این مردم را به گوش متولیان امر برساند و خواهان ورود رئیس کل دادگستری استان بعنوان مدعی العموم در این راستا شد.


امام جمعه دهدشت در تریبون نماز جمعه از مسکن مهر دهدشت بعنوان غده سرطانی نام برد و اظهار داشت: دوست نداریم برخی مسائل به تریبون نماز جمعه کشیده شوند، چندین بار در جلسات خصوصی به آقایان گفتیم اما کاری انجام نشد، از ۹۱۲ واحد مسکن مهر دهدشت تنها ۲۲۰ واحد تحویل داده شده و مابقی مانده است.
وی ادامه داد: بی کیفیت ترین مصالح در این ساختمان ها بکار گرفته شده، چرا مسؤلان کاری نمی کنند، مسئولی می گفت مسکن مهر مزخرف است، بله برای شما که در ویلاهای میلیاردی هستید مزخرف است اما برای عده ای بهشت است.
وی از عدم طراحی درست و نبود فضای مناسب بعنوان دیگر مشکلات مسکن مهر دهدشت نام برد و بیان نمود: آقایان مصاحبه می دهند جشن اختتامیه مسکن مهر در دهدشت، آقای مسئول شما اشتباه می کنید دست از این معامله ها بردارید، امیدوارم طرح اقدام مسکن ملی به سرنوشت مسکن مهر دهدشت گرفتار نشود.
وحدانی فر با اعلان اینکه تا چه وقت مردم دهدشت دنبال خانه های اجاره ای باشند اظهار داشت: از دادگستری استان بعنوان مدعی العموم میخواهم به این مساله ورود کند چرا پس از یک دهه ساختمان ۷۰ متری را تحویل نمی دهند.
امام جمعه دهدشت علت تاخیر در اجرای اینکار را مسئولیت دادن به افراد ناکارآمد و بی تدبیری چنین مسئولانی عنوان نمود.
انتقادات امام جمعه دهدشت جواب داد و متولیان این پروژه پس از یک روز از سخنان حجت الاسلام وحدانی فر در سایت مسکن مهر حضور بهم رساندند.
پژمان نیک اقبالی در بازدید از سایت مسکن مهر دهدشت با اعلان اینکه این سایت از سال ۹۱ آغاز شد اظهار نمود: هم اکنون ۲۲۰ واحد تحویل مردم داده شده و ۵۰۰ واحد برای قسط بندی به بانک عرضه شدند.


مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد عمر تضمین پیمانکار را یکساله عنوان و اشاره کرد: واحدهایی که پیمانکاران به صورت قطعی تحویل نداده اند نسبت به رفع نواقصات آنها اقدام خواهد شد اما واحدهای که در سال های گذشته تحویل داده شده نه این اداره و نه پیمانکار تعهدی در قبال آنها ندارند.
وی ادامه داد: با تلاشهای صورت گرفته این طرح رو به اتمام هست اما بعضی از کارها فرسوده شدند که باردیگر احتیاج به رنگ آمیزی و ایزوگام دارند.
نیک اقبالی با اعلان اینکه سایت دهدشت از بهترین زیرساخت ها برخوردارست اظهار داشت: اگر مردم در قسط بندی همکاری کنند پیش از عید می توانیم همه واحدها را تحویل دهیم.
همینطور نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از این سایت با اعلان اینکه مشکلات موجود در مسکن مهر دهدشت قابل رفع است، اظهار داشت: باید برای رفع این مشکلات تلاش شود چون که در غیر اینصورت با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.


آیت الله حسینی با اعلان اینکه طرح مسکن مهر اقدام خوبی برای خانه دار شدن مردم بود اظهار داشت: هر چند این طرح دارای نواقصاتی است اما پیشرفت خوبی دارد و به قول مدیرکل شهرسازی به سادگی قابل انجام است.
امام جمعه یاسوج اضافه کرد: از مجموع ۹۱۲ واحد ۲۲۰ واحد تحویل متقاضیان داده شده و در ادامه کار مسکن و شهرسازی فهرست متقاضیان و پیمانکاران سایت را برای مشخص شدن روند کار به فرمانداری معرفی نماید.
علیرضا اتابک، فرماندار شهرستان کهگیلویه با اعلان اینکه متهم کردن همدیگر برای رفع مشکلات سایت مسکن مهر دهدشت به جایی نخواهد رسید اظهار داشت: همه ما باید با برنامه ریزی نسبت به رفع مشکلات این واحدها تلاش مضاعف داشته باشیم.


فرماندار شهرستان کهگیلویه خواهان تعیین تکلیف واحدهای تکمیل و ناقص از طریق و شهرسازی شد و بیان نمود: مسکن مهر دهدشت به تبع سایر استان ها دارای مشکلاتی است که ساکنان آنها را اذیت میکند.
حجت الاسلام علی وحدانی فر با اعلان اینکه باید درد مردم را شنید و برای رفع مشکلات شان چاره اندیشی کرد اظهار داشت: از حضور نماینده ولی فقیه و ورود به مشکل لاینحل سایت مسکن مهر دهدشت تشکر میکنم.
امام جمعه دهدشت دغدغه داشتن برای رفع مشکلات مردم را طبیعی عنوان و اشاره کرد: مراجعات مکرر به دفتر امام جمعه در مورد مشکلات مسکن مهر خواب را از ما گرفته است.
وی ادامه داد: این دلیل نمی گردد متقاضیان مسکن مهر چون از قشر ضعیف هستند به آنها توجه نشود و مشکلات آنان را احاطه کند.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا؛ امام جمعه دهدشت خواهان توجه و رسیدگی ویژه نماینده ولی فقیه در این راستا شد.


منبع:

1399/10/28
17:27:59
0.0 / 5
1053
تگهای خبر: بانك , جت , ساخت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما