تازه ترین آمار پرداخت وام كرونا

مهلت ثبت نام وام جدید كرونا تا آخر دی

مهلت ثبت نام وام جدید كرونا تا آخر دی

هم پیما: برابر آخرین آمارها، بیش از 522 هزار پرونده جهت دریافت وام کرونا در سیستم بانکی به ثبت رسیده و بیش از هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان و صاحبان مشاغل لطمه دیده از کرونا پرداخت شده است.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، فاز اول پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا، بعد از چند مرحله تمدید مهلت ثبت نام در آذر ماه به انتها رسید با این وجود روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان در بانکها متوقف نشد و برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شد پرداخت تسهیلات به پرونده هایی که در سیستم بانکی وجود دارد، کماکان ادامه داشته باشد.

برابر اعلام اداره کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تا حالا ۵۲۲ هزار پرونده دریافت وام در سیستم بانکی به ثبت رسیده و از مجموع ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات درخواستی، بیش از هشت هزار میلیارد تومان به متقاضیان و صاحبان مشاغل لطمه دیده از کرونا پرداخت شده است.

در ادامه حمایت دولت از صاحبان مشاغل شدیدا لطمه دیده از کرونا، ستاد ملی مقابله با نتایج اقتصادی کرونا، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان را به تصویب رساند. بر این اساس در فاز دوم، پرداخت تسهیلات به سه گروه از مشاغل و کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان شروع خواهد شد که این گروه تا اختتام دی ماه می توانند برای ثبت نام و تشکیل پرونده بانکی جهت دریافت وام اقدام نمایند.

پرداخت تسهیلات کرونا در مرحله دوم به سمت بنگاه محوری تغییر یافته و چارچوب پرداخت وام مشابه تسهیلات قبلی است با این تفاوت که در این مرحله بنگاهها و واحدهای اقتصادی برمبنای چارچوب تعیین شده از طرف دستگاه اجرائی مربوطه تسهیلات مذکور را دریافت خواهند کرد.

برابر اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، در این مرحله از پرداخت تسهیلات کرونا، چهار حوزه گردشگری و صنایع دستی، حمل و نقل، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مورد توجه قرار گرفته و رقمی در حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به این بخشها پرداخت خواهد شد.

پیش از این مهلت ثبت نام وام کرونا برای فعالان حوزه گردشگری تا اختتام آذرماه بود که با موافقت کارگروه مقابله با کرونا این مهلت تا اختتام دی ماه تمدید گردید.

بر این اساس متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در هر سه گروه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان تا اختتام دی ماه برای ثبت نام در سامانه کارا و دریافت وام کرونا فرصت دارند. بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونا نیز با سه ماه تنفس از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ شروع خواهد شد تا به تاب آوری بیشتر این دسته کسب وکارها کمک گردد.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا مقرر شده برای کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به سبب شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود گرفتار مشکل شده اند، تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد پرداخت گردد که برای این منظور متقاضیان باید بوسیله ثبت نام در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام و بعد از تایید سامانه و معرفی به بانک، تسهیلات درخواستی را بوسیله شعب بانک دریافت نمایند.
منبع:

1399/10/22
17:14:59
0.0 / 5
956
تگهای خبر: اشتغال , بانك , جت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما