یك مقام مسئول خبر داد:

افزایش ۵۰ درصدی كامیون های خروجی از پایانه های مرزی

افزایش ۵۰ درصدی كامیون های خروجی از پایانه های مرزی

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: تعداد کامیون های خروجی از پایانه های مرزی کشور در آذرماه سال جاری نسبت به ماه قبل 49 درصد افزایش یافته است.


به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد هدایتی، مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان اظهار داشت: در آذرماه سال جاری تعداد ۱۵۹ هزار و ۹۹۶ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی جاده ای تردد کرده اند که از روند جهشی تردد از مرزهای زمینی کشور حکایت دارد. وی ادامه داد: از این تعداد حدود ۳۷ هزار دستگاه کامیون مبادرت به صادرات کالا، ۱۰ هزار دستگاه کامیون مربوط واردات کالا و ۷۵۰۰ دستگاه کامیون هم مبادرت به ترانزیت با حمل مستقیم یا یکسره کرده اند. در آذرماه ۱۳۹۹ مرز بازرگان جایگاه نخست صادرات و واردات را به خود اختصاص داد، مرز جلفا در رتبه دوم واردات و آستارا در رتبه دوم صادرات بوسیله حمل یکسره قرار گرفت.
مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی گفت: در طول این مدت فعال ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت کالا پایانه مرزی باشماق کردستان و بعد از آن پایانه مرزی دوغارون بوده است، همین طور بیشترین صادرات به صورت ترانشیپمنت در مرز پرویزخان انجام شده است.
هدایتی، بیشترین مبادلات و تردد کامیون ها را در پایانه های مرزی کشورهای عراق و افغانستان اعلام نمود و اظهار داشت: یکی از اقدامات شاخص رخ داده در آذرماه، افزایش ۴۹ درصدی خروج از پایانه های مرزی و در نتیجه کاهش ۲۰ درصدی تعداد کامیون های متوقف در پس کرانه پایانه های مرزی کشور بوده است.


1399/10/13
12:42:46
5.0 / 5
1103
تگهای خبر: دستگاه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما