صدور ضمانت نامه اینترنتی برای تعاونی ها امكان پذیر شد

صدور ضمانت نامه اینترنتی برای تعاونی ها امكان پذیر شد

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از امكان ثبت نام متقاضیان دریافت ضمانت نامه به شكل الكترونیكی اطلاع داد و اظهار داشت: از اول شهریور ماه سقف صدور ضمانت نامه برای هر شركت ۲۱ میلیارد تومان شده خواهد بود.


مهدی حسین نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برنامه سال جاری ما با عنایت به افزایش سرمایه ای که داشتیم صدور ۱۰۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای تعاونی ها بود. تعاونی ها اول باید به دنبال منابع مالی خود بروند و در جایی که ضمانت نامه می خواهند به ما رجوع کنند.
به قول وی تعاونی ها می توانند از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه، اعتبارات روستایی و خط ویژه ای که معاونت تعاون به این امر اختصاص داده استفاده کنند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون تصریح کرد: تمام سیستم های ما الکترونیکی است و افراد نیازی به رجوع حضوری ندارند و از راه بارگذاری مدارکشان می توانند درخواست خویش را ثبت و ضمانت نامه اینترنتی دریافت نمایند.
حسین نژاد در ادامه از افزایش سقف صدور ضمانت نامه های صندوق به ۲۱ میلیارد تومان اطلاع داد و اظهار داشت: از اول شهریور ماه سقف صدور ضمانت نامه صندوق از ۱۲ میلیارد تومان به ۲۱ میلیارد تومان افزوده شده و هر شرکت می تواند تا سقف ۲۱ میلیارد تومان ضمانت نامه بگیرد.
وی با اشاره به تحقق رشد ۳۰ درصدی در صدور ضمانت نامه اظهار داشت: از پنج سال قبل هر سال رشد ۳۰ درصدی را پیشبینی کردیم که سال جاری هم این میزان رشد محقق شده است.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون با اشاره به حمایت صندوق از تعاونی های تأمین و تولید ماسک و لوازم بهداشتی در روزهای کرونا، اظهار داشت: تفاهم نامه سه جانبه ای میان بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و معاونت امور تعاون به امضا رسید که بر مبنای آن نزدیک به ۵۰ شرکت تعاونی که عمده فعالیتشان تولید ماسک بر مبنای نیاز کشور بود، برای دریافت ضمانت نامه به ما عرضه شدند و دراسرع وقت با سفته برای آنها ضمانت نامه صادر شد.
به قول حسین نژاد بیشتر از ۷۰ درصد معرفی شدگان، ضمانت نامه های خویش را دریافت نمودند و با واگذاری اختیار تشکیل پرونده در شعب بانک، کار صدور ضمانت نامه برای متقاضیان با سهولت بیشتری انجام گرفته است.

1399/06/23
22:04:34
5.0 / 5
1492
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما