دستی شدن عوارض آزادراه تهران - شمال با وجود مخالفت وزیر

دستی شدن عوارض آزادراه تهران - شمال با وجود مخالفت وزیر

به گزارش هم پیما در صورتی كه اوایل تیر ماه وزیر راه و شهرسازی مخالفت صریح خویش را با با دستی شدن عوارض در آزادراه های كشور اعلام نموده بود، باجه های عوارضی به قطعه یك آزادراه تهران - شمال كه به صورت الكترونیكی پیش از این پرداخت می شد بازگشتند و مشكلاتی برای مردم به وجود آوردند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، طرح الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی طی سال های گذشته در دستور کار دولت و وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و به تدریج آزادراه های کشور به این طرح پیوستند.
در چارچوب این طرح، باجه های عوارضی برداشته شدند و جای خویش را به دوربین های ثبت الکترونیکی عوارض دادند تا مردم دیگر پشت ترافیک های طولانی برای پرداخت عوارض نایستند و در آزادراه های کشور ترافیک ایجاد نشود اما با این وجود به علت آنکه از جانب سرمایه گذاران آزادراه ها در خصوص پرداخت نشدن عوارض توسط مردم عنوان می شد زمزمه هایی درباره بازگشت باجه های عوارضی به آزادراه های الکترونیکی عنوان شد و طی سال قبل و سال جاری بارها وزیر راه و شهرسازی مخالفت خویش را در این حوزه اعلام نموده بود.
به تازگی هم در اوایل تیر ماه نامه ای از جانب وزیر راه و شهرسازی به محمود غفاری - معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع این وزارتخانه - ارسال شد که در آن محمد اسلامی به صراحت اعلام نموده بود که اجازه بازگشت عوارض آزادراهی به حالت دستی را به هیچ یک از سرمایه گذاران نمی دهیم.
این مخالفت در حالی صورت گرفت که در همان تیر ماه باجه های عوارضی در منطقه یک آزادراه تهران - شمال در راه بازگشت به تهران ساخته شدند و مردم در این شرایط کرونایی مجبور بودند تا عوارض خویش را به باجه ها پرداخت کنند.
بعد از پیگیری های ایسنا در اینباره از مسؤلان مختلف این وزارتخانه بر این نکته تاکید شد که باجه های عوارضی نباید به حالت سابق بازگردند.
در این حوزه خیر الله خادمی - معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور - به ایسنا اظهار داشت: طی یکسال گذشته شخص وزیر در مقابل دستی شدن عوارض آزادراه های الکترونیکی مخالفت کرده و همه تلاشش را می کند تا این طرح با شکست مواجه نشود اما مردم هم باید همکاری کنند و عوارض شان را پرداخت کنند تا بتوانیم این طرح را به دیگر آزادراه های کشور هم توسعه دهیم.
این اظهارات در حالی صورت گرفت که طی هفته های گذشته باجه های عوارضی به مسیر رفت آزادراه تهران – شمال (ابتدای قطعه یک) هم نصب شدند و در واقع این آزادراه به صورت کامل باردیگر دستی شد.1399/06/15
15:43:43
5.0 / 5
1565
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما